//

Глава УГКЦ освятив іконостас у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії

19 лютого в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії (КТДС) відбулися урочисті святкування з нагоди престольного празника. Напередодні духівник семінарії о. Єронім Івашків відслужив Велику вечірню та Велику утреню. Неділя розпочалася Акафістом до трьох великих архиєреїв: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого. Опісля відбулася Божественна Літургія, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у співслужінні з Владикою Богданом (Дзюрахом) та запрошеними священиками, - повідомив бр. Павло Савка.

Слід відзначити, що на свято прибули гості з Львівської духовної семінарії Святого Духа: ректор о. Микола Фредина, віце-ректор о. Орест Демко разом із іншими членами ректорату та братією Львівської семінарії, хор якої своїм величавим співом супроводжував Службу Божу. У святковій Літургії співслужив і ректор Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського о. Войчех Сурувка, який належить до спільноти отців домініканців у м. Києві.

 

Перед початком Богослужіння Блаженніший Святослав освятив новий іконостас у семінарійній каплиці. «Хочу передусім усіх привітати із святом освячення нового іконостаса в Київській семінарії. Цей день буде записаний в історії семінарії як день, коли брати-семінаристи отримали дуже важливий елемент їхнього духовного виховання і зростання», - відзначив Предстоятель УГКЦ.

 

Крім того, Глава УГКЦ звернув увагу присутніх на питання віри християн у друге пришестя Господа нашого Ісуса Христа: «Про це сьогодні християни часто забувають. Однак ця правда християнської віри надає сенс або певний орієнтир християнському життю загалом і життю кожної людини зокрема».

 

На завершення Літургії ректор КТДС о. Петро Жук подякував Блаженнішому Святославові, присутнім гостям, жертводавцям та всім, хто долучився до підготовки цього свята: «Для нас це унікальна мить. Її унікальність полягає в багатьох аспектах. Одним із найважливіших моментів є існування цієї невеличкої каплиці, яка є свідченням того, скільки за півтора року ми отримали Божої благодаті, що можемо тут пліч-о-пліч молитися, дякувати Богу і звеличувати Його».

 

Після урочистостей відбувся фуршет, під час якого львівські та київські архітектори презентували два проекти перебудови приміщень Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

 

Свято завершилося концертом духовних і народних творів за участю семінаристів двох вищезгаданих духовних семінарій та фотопрезентацією семінарійного життя Київської семінарії.

 

Департамент інформації УГКЦ