//

"Уся моя діяльність є служінням для українців, як на Батьківщині, так і поза її межами", - Глава УГКЦ

16 лютого Блаженніший Святослав у рамках офіційного візиту до Німеччини відвідав Посольство України в Берліні. За словами Глави УГКЦ, відвідини Посольства є знаком ввічливості і пошани до дипломатичної служби України. «Вони (працівники. – Ред.) зуміли  досягти великого поступу, щоб бути для громадян, яких доля закинула в чужі країни, підтримкою та опорою», - відзначив Блаженніший Святослав.

 

Предстоятель подякував працівникам Посольства за співпрацю із душпастирями, які турбуються про те, щоб «кожному нашому співвітчизнику була надана необхідна допомога і захист, які йому гарантовані правом». Разом із тим він сказав, що «цей візит і вся діяльність є служінням для українців, як на Батьківщині, так і поза її межами.

 

Водночас Глава УГКЦ закликав співрозмовників до активної участі в побудові відповідної інформативної мережі, щоб кожен громадянин України міг у доступний спосіб дізнатися про свої права за кордоном. Зі свого боку українські дипломати подякували Блаженнішому Святославу та Апостольському екзарху Петрові (Крику) за працю греко-католицького духовенства в Німеччині, яке опікуються українцями в усій країні.

 

Того самого дня Верховний Архиєпископ УГКЦ зустрівся з Владикою Матіасом Гайнріхом, Єпископом-помічником Архиєпархії Берліна. Владика Матіас, вітаючи Главу УГКЦ, передав йому вітання від Архиєпископа Райнера Маріа Воелкі, який тепер перебуває в Римі, де братиме участь у Консисторії.

 

Під час розмови архиєреї обмінялись інформацією про стан душпастирської діяльності в Церквах і обговорили можливі шляхи співпраці.

 

На завершення зустрічі Владика Гайнріх згадав про діяльність блаженного Петра (Вергуна), діяльність якого стала невід’ємною частиною загального душпастирства Берліна, і подякував Предстоятелю УГКЦ за співпрацю в ділянці нової євангелізації.

 

Департамент інформації УГКЦ