//

Ватикан критичний, але милосердний до єпископів, що співпрацюють з режимом Китаю

Секретар Конгрегації у справах євангелізації народів, розповідаючи про проблему незаконних єпископських свячень, які відбулися у Китаї минулого року, визнав, що, на жаль, все ще існують єпископи, більш схильні співпрацювати, ніж витривати у науці Церкви.

 

Уродженець Гонконгу Архиєпископ Савіо Хон Тай-Фай зауважив, що становище єпископів у Китаї дуже складне, повідомляє Радіо Ватикану. Він також додав, що це великий хрест і важко знайти відповідних кандидатів для цієї служби.

 

"Очевидно, це дуже серйозна справа, – сказав ватиканський єрарх . – В історії Церкви завжди зустрічалася людська слабкість. У Китаї є люди, які не приділяють належної уваги основним правам людини. Я маю на увазі деяких посадовців, а не всю країну і навіть не весь уряд. Ці люди з певних причин, навіть не виключаю, що з чисто особистих, примушують єпископів до участі у незаконних свяченнях. Я переконаний на 100 відсотків, що якби не було тиску ззовні, з боку влади, Церква у Китаї не здійснювала б жодних незаконних свячень. Однак, на жаль, у Церкві є люди, які готові радше співпрацювати з урядом, ніж бути вірним засадам і вченню Церкви. Оскільки це серйозна справа, канонічне право Католицької Церкви у таких ситуаціях передбачає автоматичну екскомуніку. Але є єпископи, які потім пояснюють свою поведінку і просять прощення. Можу сказати, що більшість єпископів, які брали участь у таких діях, єпископів-співсвятителів, вже написали нам і Папа вибачив їм", – сказав Архиєпископ Хон Тай-Фай.