//

Процес беатифікації Івана Павла II зсередини

Для оголошення Івана Павла II блаженним Папа Римський не вибрав легкого шляху. Особам, відповідальним за дослідження "Життя і Чудес" довелося ретельно документувати факти, які показують, що він був святим. Процес включав у себе опитування 114 осіб – як тих, що були за беатифікацію, так і тих, що були проти.

 

Група складалася з 35 кардиналів, 20 єпископів, 11 священиків, 5 релігійних діячів, 3 монахинь і 36 католиків - мирян, 3 некатоликів і одного єврея. Кожен відповів на 129 запитань. Серед них були кілька глав держав і політиків, два Православних патріарха, англіканський примас і представник єврейської спільноти.

 

Також була команда з шести істориків, що провели 16 місяців, ретельно відтворюючи його життя, як священика і Папи Римського. Висновки були зібрані у трьох томах тексту, який переглянули ватиканські експерти перед внесенням пропозиції щодо беатифікації Папи Римського Івана Павла II.

 

Кардинал Анджело Амато, Префект Конгрегації з канонізації святих:
"Процес беатифікації складається з вивчення життя особи і дослідження її героїчних чеснот, особливо трьох богословських чеснот: віри, надії і любові, а також етики і моралі, розсудливості, справедливості, мужності і поміркованості."

 

Іван Павло II піднявся до вівтаря всього через 6 років і один місяць після його смерті. Незважаючи на швидкість процесу, Ватикан говорить, що вони уважно стежили за кожним кроком.

 

"Привілей справи беатифікації Івана Павла ІІ полягав у тому, що вона не була в списку очікування, оскільки в нас є сотні справ, які ще треба розглянути", – зазначив кардинал Амато.

 

Польський священик Славомір Одер – інша особа, найбільш тісно пов'язана з цим процесом, тому що він був відповідальним за провадження дослідження.

 

О. Славомір Одер, постулатор у справі беатифікації Івана Павла II:
"Іван Павло II казав, що неможливо зрозуміти його ззовні, але тільки зсередини. Тому ключ до інтерпретації цієї постаті – у його вірі. Він був чоловік Божий. Це те, що найкраще його визначає. Він був істинно чоловік Божий, чоловік, який істинно вірив, він любив Христа і Церкву".

 

Постулатор також розслідував чудо, потрібне для беатифікації. Це було миттєве і нічим не пояснюване зцілення французької монахині Марі Саймон-П'єр, яка страждала від важкої форми хвороби Паркінсона. Хвороба змусила її залишити  роботу медсестри у пологовому будинку в Арлі, Франція. У червні 2005 року, після того, як вона попросила Івана Павла II допомогти їй, хвороба Паркінсона повністю зникла.

 

О. Одер також зауважив: "Славнозвісність святості – константа у житті Івана Павла II. За життя люди вважали його святим. Багато людей говорять, що вони отримали особливі ласки від Бога, коли вони попросили Папу молитися за них."

 

З 263 пап святими є лише 81 і 9 блаженними. Останнім папою, якого було зараховано до лику блаженних, був Папа Іван XXIII. Тепер Іван Павло II приєднається до них. Для оголошення його святим має бути доведено нове чудо після беатифікації. Тому жодне з надзвичайних зцілень, які сталися, поки що ще не розглядалися.

 

Джерело: romereports.com