//

Про майбутнє людства говорили на засіданні Комісії УГКЦ у справах сім’ї

Підсумки урочистої конференції «Майбутнє людства належить родині», яка проходила 15 травня 2011року в Києві, розглянули на черговому засіданні голів та представників архиєпархіальних і єпархіальних Комісій УГКЦ у справах сім’ї, 27 червня 2011 року в залі засідань Львівської архиєпархії. Ініціювала і організувала захід Патріарша Комісія УГКЦ у справах сім’ї (голова – Марія Кожух). Учасники зустрічі прибули з Тернопільсько-Зборівської, Самбірсько-Дрогобицької, Стрийської, Бучацької, Сокальсько-Жовківської та Коломийсько-Чернівецької єпархій, а також з Львівської архиєпархії.

 

Розпочалося засідання зі звіту про роботу комісій за перше півріччя поточного року та обговорення планів на півріччя друге. Особливу увагу учасники приділили розглядові організаційних питань щодо проведення Тижня подружжя і сім’ї, який відбувся 8-15 травня 2011 року з ініціативи патріаршої Комісії й за сприяння єпархіальних та екзархальних Комісій Одесько-Кримського, Донецько-Харківського та Луцького екзархатів, а також Тернопільсько-Зборівської й Івано-Франківської єпархій. Марія Кожух, зазначила, що у світлі нових викликів часу, якими є гендерна політика, ювенальна юстиція та легалізація організацій представників нетрадиційної сексуальної орієнтації, вкрай необхідне пропагування вічних християнських сімейних цінностей; гідності та святості подружжя; відповідальності за виховання майбутнього покоління. Очільниця комісії зокрема виступила з ініціативою зробити щорічне святкування Тижня подружжя та сім’ї загально-церковним, щоб згодом воно переросло у всеукраїнське свято - Національний тиждень сім’ї.

 

У своєму виступі Марія Кожух нагадала присутнім, що 22 листопада 2011 року минає 30 літ з дня виходу програмного документу діяльності Комісії у справах сім’ї - Апостольського повчання Папи Івана Павла ІІ «Familiaris consortio». Урочиста тематична академія в Києві та ряд єпархіальних (зокрема в Самбірсько-Дрогобицькій та Сокальсько-Жовківській єпархіях) семінарів і конференцій, стануть гідним відзначенням цієї дати.

 

Під час засідання голів та представників архиєпархіальних і єпархіальних Комісій УГКЦ у справах сім’ї відбулася робоча зустріч з головою Патріаршого Трибуналу о. Романом Іванцівим. Священик представив окремі положення з «Протоколу канонічно-душпастирської розмови з нареченими». Мета обговорення - випрацювати єдиний варіант «Протоколу». Тож о. Роман заохотив присутніх до подальшої співпраці в написанні Інструкції (правильника) щодо заповнення «Протоколу».

 

На завершення засідання було детально розглянуто окремі пункти Положення про Комісію УГКЦ у справах сім’ї та єпархіальних Комісій. Велику увагу учасники зустрічі приділили обговоренню пропозицій щодо тематики  наступної сесії  Митрополичого Синоду «Парохія».

 

Департамент інформації УГКЦ