//

Повертаючись з Лівану (Octava Dies)

«Дуже рідко послання Папи, запропоноване в рамках апостольського візиту, знаходить таке розуміння, подивугідне прийняття та майже однодушну згоду, як це сталось з нагоди останньої подорожі, – зазначає о. Федеріко Ломбарді, ТІ, Генеральний Директор Радіо Ватикану, підбиваючи у своїй редакторській рубриці «Octava Dies» підсумки Апостольського візиту до Лівану. – Незгідних голосів було досить мало. Очевидно, що це також був дуже цінний прояв почуття відповідальності з боку мас-медіа.

 

Місія беззбройного пророка, який рішуче і без сумнівів поїхав для того, щоб говорити про мир в одному з регіонів та в час, позначений конфліктами та розпаленими протестами, була сильним посланням з непересічною очевидністю. У той час, коли усе довкола і надалі, головним чином, довіряє силі та зброї, коли невпинно розпалюється ненависть, слова про діалог та взаємоповагу, заохочення до примирення, заклик до молоді різних віровизнань спільно будувати майбутнє миру, прозвучали з ясною та захоплюючою істинністю, з уст «того, хто промовляє повновладно», на відміну від інших, менш достовірних учителів.


Особливо обнадіюючим було прийняття з боку мусульманських провідників Лівану, які з пошаною та відкритістю прийняли послання миру й співпраці між християнами та мусульманами на користь миру на своїй власній землі, розташованій в серці Близького Сходу.

 

Щира пошана до вірувань іншої людини лежить в основі думок, слів та жестів миру, про які ще раз говорив Папа, і яких невідкладно потребують усі люди в цілому світі, що вже є, за відомим виразом, «глобальним селом». Потребують для того, щоб безвідповідально не розпалювати неконтрольовані та сповнені насильства реакції. Папа та католицька Церква дають свій внесок у будування миру у світі, отож, і ті, хто має засоби політичної та військової влади чи комунікації, повинні відіграти свою роль у цьому вирішальному зобов’язанні щодо прийдешнього людства».

 

Джерело: Радіо Ватикан