//

Послання Одесько-Кримського екзарха на Різдво 2011 року

Всечесніші отці-душпастирі, Високопреподобні монахи та монахині, дорогий наш віруючий в Ісуса Христа український народе!

Христос Рождається! Славіте Його!

Різдво Ісуса Христа – це радісна новина для всіх людей доброї волі. “Слово сталося тілом і замешкало між нами” (Ів.1,14). Це велике таїнство – Таїнство Воплочення. Наш Господь називає себе Сином Божим і сином людським; Він є Богом і людиною в одній особі. Ісус Христос, ставши людиною, може страждати як людина в ім'я всіх людей. Господь любить нас і віддає своє життя за всіх людей на землі.

Господь стає людиною, щоб перемогти гріхи та відкрити дорогу до Царства Божого кожній людині. Гріх віддалив нас від Господа Бога на безмежну відстань. Людина втратила світло і настала глибока духовна темрява. Віднайти дорогу до життя з Богом власними силами не можемо, бо не бачимо виходу серед темряви. Людська воля самотужки не може відновити втрачене спілкування з Богом. Порятунок має прийти ззовні. Потрібен лікар, щоб лікувати наше тіло, потрібен Учитель для нашого розуму, потрібен Спаситель для зцілення душі. Перед нами постає питання: “Як знайти вихід і хто може допомогти?”.

На допомогу людині в безвихідному становищі приходить Милосердя Боже і прощає нам всі провини. Нарешті ми побачили рятівне світло над Вифлеємом. Але справедливість Божа і почуття власної гідності вимагають від людини, котра сидить в темряві гріха, розпочати подорож власними зусиллями назустріч до Новонародженого Спасителя. Біля маленького Ісуса знаходимо небагато людей, котрі прийшли Йому поклонитися. Серед них - бідні люди – убогі пастирі, та заможні – три мудреці царського роду. І всі вони зі своєї волі, прикладаючи менше чи більше зусиль, ішли, щоб зустріти у своєму житті милосердного Господа.

Як бачимо, таємниця Різдвяної Ночі подає розв'язку для всіх людей доброї волі через Воплочення Сина Божого. І тому кожен, хто хоче відчути це воплочення Любові і Добра у своєму серці, тепер має таку можливість. Народження Спасителя приносить мир і спокій в кожне людське серце. Ми бачимо Христа, як Сонце Правди, і тому знаходимо дорогу, що виводить із темряви. Христос є світло і через нього знаходимо втрачену дорогу до Господа. Бо сам Ісус наголошує для нас: “Я є дорога, правда і життя!” (Ів.14,6).

Україна сьогодні переживає час народження нових кодексів та законів. Ми хвилюємося і не знаємо, як жити з цими новими реформами в Новому 2011 році. Законодавці повинні знати, що закон тільки тоді має життя, коли він опирається на Закон Божий. Нові закони мають бути такими, щоб вони не суперечили Заповідям Божим, сприяли нормальному проживанню і утриманню сім`ї, вихованню дітей, створенню нових робочих місць , а також забезпеченню гідної зарплати та пенсії. Тоді люди можуть бути щасливими у своїх сім’ях, не шукати заробітку поза межами України, та можна буде подолати кризу та непорядок. Так, як Новонароджений Ісус приніс у світ мир в цілому світі, так і нові реформи зобов’язані заспокоїти суспільство, бо інакше вони не будуть справедливими.

Українські родини мають право жити в матеріальному достатку і в духовному спокої. Дуже великий неспокій несе економічна криза, яка є наслідком гріховного мислення людини. Звідки вона прийшла, як її зупинити? Книга пророка Самуїла допомагає нам знайти відповідь: “Лише глядіть, щоб боялись ви Господа й щиро йому служили від усього серця: глядіте бо, яке велике діло він учинив із вами. Коли ж ви вперто будете зло чинити, загинете і ви, і цар ваш!” (1Сам.12, 24-25). Вирішення потрібно почати з подолання духовної кризи, відновлення християнського життя згідно Божих Заповідей, з пошанування прав і гідності кожної людини. На допомогу приходить світло Різдвяної Ночі, і саме Христос вказує нам правильний вихід з економічної і духовної темряви.

Тож нехай Різдво Христове допоможе кожному християнину перебороти труднощі життя в 2011році. Світло з Вифлеєму освітлює Вашу дорогу в Новому Році так, щоб оминути всяке зло та прикрі несподіванки. Як три царі пішли за світлом зірки і знайшли радість на ціле своє життя, так і Вам бажаю побачити Різдвяну зорю, яка приведе Вас до Спасителя – подателя миру і всякого добра, як духовного так і матеріального. Передайте моє Архиєрейське благословення всім людям доброї волі. З нагоди Різдвяних свят і Нового 2011 року бажаю Вам щастя, добра, успіхів у праці та многих Божих ласк. Амінь.

Благословення Господнє на Вас!

+Василь Івасюк

Екзарх Одесько-Кримський

Дано дня 22 грудня 2010 року Божого при катедральному храмі Святого Андрія Первозванного у м.Одесі, в день Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

http://www.cerkva.od.ua/