//

Парламент Португалії надав благодійній організації Карітас Премію Прав Людини

11 грудня 2012 року Парламент Португалії надав благодійній організації Карітас у Португалії Премію Прав Людини 2012, мотивуючи це тим, що Карітас «завжди готова відповісти на прохання про допомогу з боку тих громадян, які не в змозі забезпечити собі мінімальний рівень життя», особливо на теперішньому етапі «соціального життя».

 

Премія Прав Людини присуджується з нагоди Національного Дня прав людини, який відзначається від 1998 року. Під час відкриття церемонії присвоєння нагороди Фернандо Неґреу, президент Парламентського комітету з конституційних питань, гарантування прав та свобод, пригадав присутнім невтомну роботу цієї благодійної католицької організації у ділянці захисту людської гідності. Він особливо оцінив дії Карітасу щодо викоренення бідності в суспільстві, а також ту невпинну боротьбу «проти причин, які спонукують розвиток бідності», ставлячи в центрі людську особу й не шукаючи публічної слави та визнання.

 

Евженіо Фонсека, президент португальської благодійної організації Карітас, звернувся до присутніх зі словами подяки. Зокрема, він сказав: «Приймаю цю нагороду як знак вдячності та підтримки діяльності різних церковних організацій, які займаються утвердженням прав людини, зокрема, щодо конкретних дій у ділянці захисту соціальних прав».

 

Відтак, він розповів про актуальний соціальний стан країни, підкреслюючи необхідність подолати розділення між «милосердям та справедливістю, обов’язками та допомогою, конкретними діями і діями соціально-економічного розвитку». За його словами, це розділення має негативний вплив на комплексне соціальне втручання проти бідності.

 

Дякуючи всім організаціям, які беруть участь у боротьбі з бідністю, він закликав до об’єднання зусиль у цій діяльності.

 

На завершення Евженіо Фонсека звернувся до Парламенту Португалії з проханням ухвалити закони, які б сприяли подоланню нерівності та соціальної несправедливості у суспільстві.

 

Джерело: Радіо Ватикан