//

Папа прилетів у Хорватію (фоторепортаж)

Сьогодні о 10.44 за середньоєвропейським часом ( 11.44 за Києвом) літак зі Святійшим Отцем Бенедиктом ХVI на борту приземлився на Загребському летовищі «Pleso». Папу зустріли найвищі державні та церковні представники.


Від імені хорватської держави Папу привітав президент Республіки Хорватія Іво Йосіповіч. У свою чергу Папа звернувся до Президента і усього хорватського народу.

 

«З великою радістю приходжу до вас, як паломник в ім’я Ісуса Христа. Сердечно вітаю улюблену хорватську землю і весь її народ обіймаю обіймами наслідника св. апостола Петра» - розпочав своє привітання Святіший Отець.

У своєму привітанні Папа згадав три апостольські візити свого попередника – блаженного Івана Павла ІІ до Хорватії. Також Святіший Отець подякував Богу за багатостолітню вірність хорватського народу Апостольському Престолові св. апостола Петра. Папа наголосив, що уже тринадцять століть триває історія пов’язаності Хорватії і Апостольського Престолу.

«Ця історія є доказом любові і вірності хорватського народу Євангелії і Церкві. Від самих своїх початків ваш народ належить до європейської спільноти народів і дає цій спільноті особливий приклад духовних і моральних цінностей, які століттями формували життя європейських народів. На цих цінностях збудовано особисту та національну ідентичність європейських народів» - сказав Святіший Отець.

Своє привітання Папа виголосив хорватською мовою.