//

Папа Бенедикт XVI в Беніні. Служба Божа з нагоди вручення африканським єпископам Апостольського Повчання Africae munus

У неділю вранці, 20 листопада 2011 р., Святіший Отець Бенедикт XVI. прибув на «Стадіон Дружби» міста Котону, де очолив Службу Божу, під час якої вручив єпископам Африки своє післясинодальне повчання. З Римським Архиєреєм співслужили Президенти національних єпископських конференцій та очільники їх регіональних об’єднань, та інші єпископи з усієї Африки, загалом, коло 200 ієрархів та понад 1500 священиків.

 

Переповнений стадіон, де відбувалося богослуження, зміг вмістити лише 50 тисяч вірних, тож сотні тисяч паломників зібралися біля встановлених назовні велетенських екранів. Прибули вірні з Гани, Нігерії, Того, Нігеру, Буркіна-Фасо, Кот-Д’Івуару та інших африканських країн. Був присутній Президент Беніну, виражаючи пошану, яку країна має до Папи. Літургія служилась латинською та французькою мовою, а окремі частини звучали місцевими традиційними мовами міна, юруба, денді, а також англійською та португальською, які є поширені на континенті.

 

Після святого Причастя відбулася церемонія вручення Апостольського Повчання «Africae munus» Президентам єпископських конференцій континенту. З подячним словом до Папи звернувся архиєпископ Нікола Етеровіч, Секретар Синоду Єпископів Католицької Церкви, який зазначив, що ця Євхаристія в Котону стала нагодою скласти подяку Богові за особливий досвід сопричастя та єдності єпископів між собою та з Єпископом Риму, пережитий під час Другої спеціальної для Африки Асамблеї Синоду Єпископів, що відбувалася у Ватикані від 4 до 25 жовтня 2009 року на тему «Церква в Африці на служінні примирення, справедливості та миру». Плодом нарад, що пройшли під проводом Святого Духа, стало Апостольське Повчання, яке, за словами архиєпископа Етеровіча, покликане допомогти Церкві на континенті ставати головним діячем примирення, будучи ініціатором справжньої справедливості й так необхідного миру.

 

Вручаючи документ Президентам Єпископських Конференцій та Главам Синодів Східних Католицьких Церков Африки, Бенедикт XVI закликав їх докладати зусилля для впровадження його в життя, пристосовуючи до місцевих вимог та спрямовуючи в його дусі вже існуючі ініціативи. Святіший Отець Висловив побажання, що Церква в Африці ставатиме дедалі більше «сіллю цієї землі, яку Ісус Христос благословив Своєю присутністю, коли тут знайшов притулок, втікаючи від переслідувачів».

 

Богослуження завершилося проказуванням молитви «Ангел Господній» та апостольським благословенням. Перед цим Бенедикт XVI поручив заступництву Пречистої Діви Марії новий етап місії Церкви на Африканському континенті.

 

Зі «Стадіону Дружби» Папа від’їхав до Апостольської Нунціатури, де пообідає разом з членами Спеціальної Ради Синоду Єпископів в справах Африки та членами свого супроводу. З Нунціатури він вирушить до міжнародного аеропорту Котону, де відбудеться церемонія прощання.

 

Джерело: Радіо Ватикан