//

Пам'ятний захід на честь василіянських мучеників Северіяна, Якима та Віталія

27 червня у Дрогобицькому монастирі Отців Василіян урочисто відзначили пам'ять блаженних василіянських преподобномучеників Северіяна, Якима та Віталія. Вшанування розпочалось із Утрені та Акафісту на честь блаженних василіян. В 11 годині розпочалась Свята Літургія за участю отців та братів з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Божественну Літургію очолив отець Василь Тучапець, ЧСВВ, протоконсультор та настоятель Київського монастиря Святого Василія Великого. Після завершення богослужінь, священнослужителі та брати разом із вірними здійснили процесійний обхід довкола храму та помолились на місці катувань колишньої тюрми НКВС, де зараз розміщений меморіал пам’яті загибелі дочок та синів України.


Опісля було освячено купольні хрести для храму Апостолів Петра і Павла.


Усі учасники святкового заходу також оглянули ексклюзивну фотовиставку, присвячену світлій пам’яті василіянських мучеників Северіяна, Якима та Віталія.

 

Додаток

Блаженний Северіян Бараник 18.07.1889-26.06.1941

Народився в м. Угневі біля Белзу. Священик, василіянин, ігумен Дрогобицького Свято-Троїцького монастиря від 1932 р., громадський діяч, член міської ради., великий приятель молоді. Заарештований НКВС 26 червня 1941 та зомордований у Дрогобицькій тюрмі. Похований у спільній могилі на цвинтарі по вул. Грушевського в Дрогобичі.

 

Блаженний Яким Сеньківський 2.05.1896-29.06.1941

Народився у Гаях Великих на Тернопільщині. Священик, доктор богослов’я, монах-василіянин, викладач, ревний місіонер. Заарештований 26 червня 1941 в Дрогобичі більшовиками, за свідченнями зварений в казані.

 

Блаженний Віталій Байрак 24.02.1907—1946

Народився в с. Швайківці на Тернопільщині. Навчався в Чортківській гімназії, після якої в 1924 році вступив до монастиря Отців Василіян. В 1933 році висвячений на священика в м. Жовкві де і розпочав своє священиче служіння. З червня 1941 року став ігуменом Свято-Троїцького монастиря в Дрогобичі. Заарештований 17 вересня 1945 року працівниками НКВС. Помер в Дрогобицькій тюрмі від побоїв перед Пасхою. Похований на ’’Бригідках’’.

 

Джерело: osbm.info