//

Одеські католики влаштовують акцію протесту

Протягом 20 років одеська римо-католицька cпільнота катедрального собору (Єкатеринська, 33) не може отримати в своє користування землю під власним собором, яку останнім часом до того ж, намагається захопити приватна структура. У знак протесту католики 21 лютого вийдуть на вулицю для молитовного протистояння.

 

Використовуючи незахищеність католиків деякі структури і приватні особи намагаються перейняти в своє користування землю, прилеглу до собору. Так, протягом останніх декількох місяців у прилеглому до собору магазині «Модесса» проводяться ремонтні роботи (переритий двір, робляться під'їзди до будівлі, блокуються під'їзди церковних автомобілів, зрізаються замки і знімаються ворота з церковного під'їзду).

 

Одеські католики вважають, що власник магазину намагається захопити землю незаконним шляхом. Всі спроби представників громади вирішити це питання мирним шляхом з господарем «Модесси» не мали успіху.

 

Органи місцевої влади і прокуратури, куди зверталися представники громади, не діють, фактично покриваючи дії рейдерів в центрі міста.

 

Бездіяльність влади спонукала представників громади прийняти рішення вийти у вівторок 21 лютого о 12.00 на вулицю Єкатеринська, 33 (поруч з собором) для акції молитовного протистояння.

 

Метою акцією є продемонструвати громадськості міста і владі, що одесити протестують проти рейдерського захоплення прилеглої до храму землі і підтримують законне і природне право католиків мати у власності землю під власним собором.

 

«Своїм виходом на вулицю ми бажаємо винести в публічну сферу ту проблему, яку представники муніципальної влади намагаються приховати від громадської уваги», зазначається у зверненні організаторів.

 

Джерело: CREDO