//

О. Ломбарді підсумував візит Папи до Мексики і на Кубу

"Зміцнити Церкву, дати їй нову енергію і надію таким чином, щоб вона могла виконувати свої завдання", – цими словами о. Федеріко Ломбарді підсумував здійснені цілі візиту Святішого Отця на Кубі. Представник Ватикану наголосив на важливості завдань, які Папа представив урядові острова. Йдеться про відкриття більш широкого простору для релігійної свободи, яка є сутністю життя Церкви, особливо у сфері освіти та благодійної діяльності, що служить загальному благу.

 

О. Ломбарді також вказав на значення особистої зустрічі Папи з кубинським народом: "Подорож означає особисте прибуття до певного місця, щоб зустрітися з кимось іншим. Люди бачать конкретну людину, бачать її обличчя, її поведінку; можуть її полюбити і більше відчути її близькість. До того ж лідери, незалежно від своїх поглядів, бачать конкретну людину, Папу, з яким можна поговорити. А він звертає особливу увагу на потреби людей, яким ця влада має служити і разом з нею запитує: як виконати завдання служити загальному благу?"

 

О. Ломбарді також говорив про зустріч Бенедикта XVI з Фіделем Кастро. Він сказав, що вона була дуже інтенсивною і жвавою. Лідер кубинської революції, який тепер не виконує жодної політичної функції, цікавився поглядами Папи щодо найважливіших актуальних питань. Він питав також про Церкву і служіння Святішого Отця, загальну ситуацію у світі, виклики і труднощі сучасної науки і проблеми міжрелігійного діалогу. Бенедикт XVI відповів на ці питання, звичайно, зі свого погляду. Релігійне бачення людини і світу може дати відповідне світло, вказівки і основи для пошуку шляхів і рішень для сучасного світу, – пояснив слова Папи прес-секретар Святого Престолу.

 

За матеріалами: Radio Watykańskie