//

На форумі видавців у львові близько двох десятків релігійних видавців представили свою літературу

На цьогорічному Форумі видавців, який тривав у Львові з 16 до 19 вересня, релігійна література посіла гідне місце серед інших видань. В першу чергу завдяки видавництву «Свічадо», яке привернуло увагу всієї України до свого нового видання. Такій інтерес викликала книга священика-капуцина з Польщі Ксаверія Кноца «Секс, якого не знаєте. Для подружніх пар, які люблять Бога». Автор сенсаційної новинки став почесним гостем Форуму видавців і зібрав аншлаг на своїй презентації. Але релігійну літературу на форумі достойно представило не тільки «Свічадо». Огляд релігійних видавництв, що взяли участь у форумі, підготувала Наталя ЮРАХ.

Місіонер.jpgЗокрема, видавництво «Місіонер» презентувало проект «Наслідуймо разом». Це некомерційний проект, метою якого є поширення друкованого християнського слова. Під час зустрічі із читачами книговидавці представляли книги кардинала, єзуїта, колишнього ректора Римського Григоріанського університету єпископа Карла Марії Мартіні «Відвага пристрасті» та «На крилах свободи». Відомий інтелектуал, прихильник діалогу з представниками інших конфесій і провідний діяч європейського екуменізму, дослідник Нового Заповіту Карло Марія Мартіні у праці «Відвага пристрасті» пише про сучасну людину і дилему вибору, що постає перед нею. Книга «На крилах свободи» – це роздуми на тему свободи людини на основі тексту Послання до Римлян.

Цьогоріч книга Баттісти Мондіні «Онтологія і метафізика», яку видав «Місіонер», представлена і на конкурсі Форуму «Найкраща книга Форуму – 2010». Свого часу за цю працю відомий італійський історик, філософ і богослов Баттіста Мондін отримав в Італії золоту медаль імені Данте Аліг’єрі. Видавництво також потішило своїх читачів такими новинками, як «Словник біблійного богослов’я» за редакцією Ксав’є Леон-Дюфура, «Нарис історії Церкви в Україні» Софрона Мудрого, «Святий Франциск з Асижу» Марії Стікки, а також перше в Україні й світі видання документів щодо беатифікації св. Йосафата «Святий Йосафат Кунцевич».

Маринович.jpgВидавництво Українського Католицького Університету запропонувало гостям Форуму нове розширене видання «Божественна Літургія передосвячених дарів» та книгу «Пісня пісень. Пісня подружжя» із вступом та коментарями Джанфранко Равазі та 16 оригінальними ксилографіями XV століття.

Окрім того, у рамках Форуму відбулася презентація шеститомника «Вибраного» віце-ректора УКУ, відомого публіциста, релігієзнавця, правозахисника Мирослава Мариновича. Цей шеститомник був відзначений як одне з кращих видань, представлених на Форумі.

Біблійне-товариство.jpgУкраїнське біблійне товариство представило праці о. Рафаїла Турконяка. Перша праця – це порівняльний текст Єлисаветівського Євангелія з Острозьким. Отець Рафаїл під час презентації розповів, що в цій книзі він показує, що основою Єлисаветівської є Острозька Біблія. Інша книга – П’ятикнижжя Мойсея і його три переклади: грецький, єврейський і латинський.

Отець Рафаїл поділився: «ми плануємо видати весь Старий і Новий Завіт, але ще не цього року. Також я готую для Острозької академії переклад Святого Письма 585 року з грецької мови з українським перекладом та коментарем».

Черкаське видавництво «Колоквіум» пропонує читачам унікальний коментар «Старий Заповіт на сторінках Нового», який є лише першим томом майбутньої чотиритомної праці, яка готується до друку. Також представники видавництва зазначили, що лідером продажу «Колоквіуму» є книга Кевіна Ванхузера «Мистецтво розуміння тексту», яка цікава не тільки для богословів, а й філологів, лінгвістів. Книговидавці пропонують читачам книгу Крейта Бартоломью і Майкла Гохіна «Драма Писання», присвячену втіленню біблійного світогляду у реальність людини сучасної культури.

АХВУ.jpgНові видання релігійного змісту представило на Форумі столичне видавництво «Дух і Літера». Також релігійна література різних напрямків широко представлена на полицях інших видавництв. Зокрема, «Світло й тінь» (м. Львів), видавництва «Національного Києво-Печерського культурно заповідника» (м. Київ), «Світ Софії» (м. Ужгород), інформцаійно-аналітичної агенції «Наш час» та інших.

Окремим стендом на Львівському форумі видавців була представлена література Асоціації християнських книговидавців України, яке обєднує 11 видавництв із різних регіонів України.