//

Молода сім´я з 4 маленькими дітьми, яких знайшли у наметі в лісі, повертається до повноцінного життя

Нещодавно благодійний фонд «Карітас Київ» знайшов сім´ю з чотирма дітьми, які проживали чимало часу у наметі посеред лісу. Четверо дітей ─ віком 5, 4 і 2 роки, а наймолодшій лише 2 місяці ─ і двоє молодих батьків жили просто неба, не маючи ні засобів на існування, ні вдосталь їжі, ні теплого одягу, ні засобів  гігієни. І що найстрашніше ─ коли нічна температура на Київщині почала наближатись до 0С°, житлом для молодої сім´ї продовжував служити звичайний туристичний намет, поставлений у лісі. Завдяки зусиллям працівників Карітасу і місцевому священнослужителю УГКЦ ці вуличні діти із лісу отримали тепле житло, нагодовані і перебувають у безпеці сьогодні.


31-річний батько молодої сім´ї Олександр народився у малозабезпеченій багатодітній родині в одному із сіл Херсонської області. Його 27-річна дружина Тамара народилася у м. Києві, своїх батьків не знає взагалі, виховувалася у інтернаті. Познайомилася  пара у Києві, куди Олександр приїхав на заробітки. Проживали у Черкаській області у старенькій хатині, яка розвалилася. Відтак подружжя опинилося на вулиці без даху над головою. На цей час у них вже було четверо дітей. Певний час сім´я проживала в орендованій кімнаті у Миколаївській області, але коли не змогли оплачувати оренди, їх виселили.


Далі почалося вуличне життя, намагання можливими і законними способами вийти із цієї складної ситуації. Жодних узалежнень чи судимостей члени цієї сім´ї не мають. Але і рідних не мають, ─ які могли б їм допомогти. Шукаючи виходу зі свого скрутного становища, подружжя вийшло на київський Карітас.  


«З Божою допомогою та стараннями Карітасу, о. Юрія Голоднюка (Черкаська область) в одному із сіл знайдено для цих дітей будинок, який поки що орендують благодійники. Ми перевезли сім’ю у будинок, чим вони дуже задоволені і не припиняють дякувати. Тут є котел на тверде паливо та газ, сарай і погріб. Дітки і їх батьки  відігрілись, привели себе до ладу, нагодовані і зігріті», ─ розповідає директор Карітасу Київ.


Олександр і Тамара вже розпочали прибирати у хаті та на подвір’ї, засадили деяку городину. Хочуть мати курей, качок та корову. Дуже позитивно відгукнулися до потреб молодого подружжя місцеві жителі – допомогли овочами, приносять молоко. Регіональний Карітас завдяки жертводавцям надав їм речі першої необхідності – їжу, одяг, іграшки, памперси, засоби гігієни, медикаменти.


«Залишилось лише подбати про зимовий одяг і непорозуміння, які виникли з боку сільської влади і деяких селян, що мають певні претензії до проживання у їх селі молодої сім´ї. Сподіваємось, що нам не заважатимуть на шляху підтримки і допомоги Олександрові і Тамарі, вони розпочнуть новий етап повноцінного життя», - каже о. Юрій Голоднюк із м. Золотоноші.


Зараз ведуться переговори щодо придбання будинку у селі, влаштування дітей у садочок, пошук роботи для батька сім´ї. Працівники Карітасу висловлюють щиру подяку всім, хто допоміг і допомагає сім´ї з чотирма маленькими дітьми, також журналістам, що привернули увагу до такого випадку і закликали громадськість не бути байдужими!

 

Повідомила Надія Чорна

вул. Озаркевича, 4, м. Львів, Україна, 79016, тел.\факс: +38 (032) 227 47 70, 227 47 74,
e-mail: caritas@caritas-ua.org, www.caritas-ua.org