//

Молитовні намірення Папи на вересень: «Щоб політики діяли чесно, порядно і з любов'ю до істини»

«Щоб політики діяли чесно, порядно і з любов'ю до істини»: таке загальне молитовне намірення Бенедикта XVI на вересень. Про ці три якості, необхідні політикам, розмірковує монсеньйор Джанкарло Брегантіні, Архиєпископ Кампобассо-Бояно і голова Комісії італійської єпископської конференції з праці та соціальних проблем: «Чесність, порядність, істина: кожен з цих елементів дає особливу фарбу, які, зливаючись разом, утворюють веселку. Чесність – це здатність мати відкрите серце. Порядність – це послідовність у всьому від початку до кінця. Істина – це цінний аспект, який присутній і в чесності і порядності. Усі ці три поняття взаємно доповнюють один одного».
Християни можуть зробити особливий внесок у політику і в соціальне життя в цілому, – сказав Архиєпископ, – але найважливіший внесок – це перш за все послідовність життя. Потрібні також високі ідеали та почуття загального блага. Це вимагає жертв, компетентності, чесності, бажання присвятити себе цьому, використовуючи життєвий досвід. Потрібно, щоб християни не боялися, не закривали свої серця, але були здатні діяти в гущі життя, історії, – наголосив він.


У цей час кризи, що охопила всі сторони життя, політикам і громадським діячам, незалежно від їхньої віри, треба приділяти більше уваги молоді, вважає Архиєпископ Брегантіні: «Сьогодні вони особливо ранимі, часом знервовані через відсутність роботи. І, безсумнівно, є ризик молодіжного бунту, як це відбувається в деяких країнах. Цей досвід вимагає від нас величезної уваги. Проблеми молодих мають очищати і одночасно робити більш плідною політику, а політика має відповідати на драму світу молодих», – підсумував Архиєпископ Брегантіні.

 

За матеріалами: Радио Ватикана