//

Міська Рада Львова передала храм Св.Климентія папи громаді УГКЦ

У середу, 29 вересня, депутати Львівської міської ради прийняли рішення про передачу будівлі храму Св. Климента і папи і із прилеглими до нього приміщеннями у власність громади парохії Св. Климента папи УГКЦ.

 

Дана подія є результатом багаторічної клопіткої праці над питанням повернення у власність Церкви приміщення колишнього монастирського комплексу жіночого ордену Кармеліток босих.

 

Громада сподівається, що тепер розпочнеться новий, значно кращий період в історії храму, який за свою недовгу історію пережив багатьох власників, котрі не дбали про нього як про святиню.

 

Довідка

 

Весь монастирський комплекс, включно із храмом св. Климентія папи у 1893-1895 роках спорудив будівничий Іван Левинський за проектом Франца Штатца для Кармеліток босих. Правда, історія цього храму, сумна, як і історія всього українського народу.

 


В 1939 році «наші визволителі» розташували у стінах храму НКВС.

 


Другі визволителі», вже пристосовані для катувань стіни храму, перетворили в осідок Гестапо.1943 року на терені монастирського саду та цвинтаря нацисти розстрілювали італійських військовополонених.

 


Після війни, до 1952 року, у будівлях монастиря розміщувався охоронний полк НКВС-МВС . Згодом цей охоронний полк перебрався на південні околиці міста, а монастирський комплекс перейшов у розпорядження міської АТС. У 1960-х роках під час ремонтно-будівельних робіт тут знаходили останки репресованих. Сам храм львівська дирекція "Укртелекому" використовувала як операційний зал для розрахунків та полагодження справ з клієнтами.

 

З 1996 року громада церкви Святого Климентія боролася за повернення храму і використання його для релігійних потреб. І лише після 12 років наполегливих змагань, наштовхуючись на всіляки перешкоди корумпованої влади, різних бюрократів-уповноважнених, процес передачі храму добігає свого завершення.

 


А кілька років тому будівельники знайшли в одній з ніш замуровану фігуру розп'ятого Христа без рук. Зараз цю фігуру встановили у вівтарі храму як символ страдницької долі нашого народу і нашої Церкви у ХХ сторіччі.

 

Джерело: klyment-church.org.ua