//

Ми втрачаємо свободу поступово, – Мирослав Маринович

Щотижня в Україні ми відчуваємо брак якогось елементу свободи. У мене ця ситуація асоціюється з образом домашнього пса, який прив’язаний до своєї буди, а господар щоразу обрізає йому мотузку. І згодом може виявитися, що та собака зовсім позбавлена свободи. Українська політична технологія сьогодні не передбачає одномоментного запровадження диктатури, а постійно привчає населення до того, що воно втрачає свою свободу.

 

Таку думку висловив віце-ректор УКУ Мирослав Маринович 25 жовтня у ранковому ефірі телеканалу ТВІ.

 

Правозахисник вважає, що українцям не варто очікувати від Європи альтруїзму і того, що хтось буде дбати про них. «Але тепер Європа усвідомила, що не може висувати Україні чіткі вимоги. Бо насправді немає двосторонніх стосунків, а є тристоронні – Україна, Росія, Європа. А висловлюючи різкі умови, Європа фактично Україну віддає Росії», – наголосив Мирослав Маринович.

 

На думку віце-ректора УКУ, українські інтелектуали, як правило, запозичують західні моделі, але в українському контексті вони не спрацьовують. «Проросійський напрям використовує технології, щоб маніпулювати населенням України і не дати йому помітити, що воно уже на іншому кораблі. А влада прицільно не реагує на вимогу вулиці», – додав правозахисник. 

 

Однак українська влада, за словами Мирослава Мариновича, панічно боїться тих, хто звик жити в умовах свободи, адже такі люди різко реагують на брак вільнодумства: «Український католицький університет не поставив би, якби не отець Борис Ґудзяк, отець Михайло Димид – українці, які приїхали з діаспори і запровадили абсолютно нову якість навчання. Вони є носіями іншої ментальності і, як результат, ми маємо успіх».

 

На запитання журналістів, чи не ризикує Україна, за сьогоднішніх умов втратити критичну масу власного потенціалу, Мирослав Маринович відповів: «Ми вже багато втратили, я спостерігаю це у Львові. У минулому його духовний та інтелектуальний потенціал був величезний. Сьогодні ми відчуваємо, що Львів на холостому ходу».

 

Джерело: Прес-служба УКУ