//

Ми створені для Божої слави і для вічного спасіння. На загальній аудієнції з Папою Бенедиктом ХVІ( 23 лютого 2011 р.)

У середу 23 лютого 2001 р, Святіший Отець Бенедикт ХVІ прийняв у залі імені Папи Павла VІ у Ватикані десятки тисяч паломників з усіх частин світу. Свою катехизу Папа присвятив святому Роберто Белларміно, що народився в Італії 1542 року і який відіграв важливу роль у житті католицької Церкви наприкінці ХVІ та з початком ХVІІ сторіч, в епоху, яка була позначена серйозними політичними та релігійними кризами. 1621 року святий Роберто Белларміно помер у Римі. Папа Пій ХІ канонізував його 1930-го року, а наступного, 1931-го, проголосив Вчителем Вселенської Церкви.

 

«Ми створені для Божої слави і для вічного спасіння. В цьому полягає наша мета, осередок нашої душі, скарб нашого серця. Якщо її здобудемо – будемо щасливі, а якщо від неї віддалимось – будемо нещасні. Тому ми повинні вважати справжнім добром те, що веде до нашої мети, як також справжнім злом те, що від неї віддалює», – так писав святий Роберто Белларміно, ТІ, богослов, вчитель Церкви, полеміст, письменник, професор, єпископ, кардинал, автор численних богословських та духовних творів, серед яких найвідомішим є «Катехизм». Він відзначався також як проповідник, провідник духовних вправ-реколекцій, виконував найвідповідальніші завдання у католицькій Церкві. Його численну і плідну діяльність оживляла святість життя, йдучи за прикладом святого Ігнатія з Лойолі, засновника Ордену Єзуїтів, до якого він належав. Святий Роберто Белларміно дав приклад глибокого молитовного життя, яке спонукує до споглядання Божого Слова. Він навчав, що треба довіряти Богові, бути вірними Євангелію та з вірою приймати всі життєві обставини, вбачаючи у них глибший духовний зміст. Це покликання і завдання кожної віруючої людини.

 

 

Під час катехизи Святіший Отець Бенедикт ХVІ підкреслив, що не може бути справжньої реформи Церкви, якщо, насамперед, не буде особистої реформи та навернення серця й окремо наголосив на актуальності вчення святого Роберто Белларміно, адже те, чого він навчав, не є «словами, які вийшли з моди. Над ними треба довго роздумувати, щоб спрямувати до Бога наш земний шлях. Вони пригадують, що метою нашого життя є Господь, Бог, який об'явився в Ісусі Христі, в якому Він і надалі кличе нас до близькості з Ним».

 

 

Виголосивши катехизу італійською мовою та коротко переказавши її зміст французькою, англійською, німецькою іспанською та португальською мовами, Бенедикт ХVІ привітав більші групи паломників їхніми рідними мовами, помолився разом з усіма молитву «Отче наш» та уділив Апостольське благословення.

 

За матеріалами: Радіо Ватикан