//

Кожен з нас потребує сходження на гору Тавор, щоб отримати Боже світло

«Сподіваємося отримати від Тебе найцінніший дар, який тільки існує – Господа Нашого Ісуса Христа, присутнього у Пресвятій Євхаристії, Який через деякий час промовить до нас через Тебе, щоб ми залишалися стійкими у вірі, щоб просвітити наш шлях та наші рішення, які приймаємо», – цими словами о. Джампаоло Перуджіні, парох парафії святого Жана-Баттіста де ля Саль у південно-західному передмісті Риму, що називається Торріно, привітав достойного гостя – Єпископа Риму Бенедикта XVI.

 

Серед душпастирських обов’язків єпископа є відвідувати парафії у своїй дієцезії чи єпархії, щоб зміцнювати вірних у вірі, надії та любові. Святіший Отець управляє своєю дієцезією через спеціально призначеного кардинала-вікарія, але в період Адвернту та Великого Посту особисто відвідує окремі парафії.

 

У неділю, 4 березня 2012 р., Бенедикт XVI здійснив душпастирський візит до парафії святого Жана-Баттіста де ля Саль, Небесного покровителя вихователів, заснованої 2000 року. Храм у грудні 2009 року посвятив кардинал Аґостіно Валліні, Вікарій Папи для Римської дієцезії. Південно-західне передмістя Риму, що називається Торріно, нараховує 12 тисяч мешканців, в основному – молодих сімей, а приблизно 85% парафіян становлять діти й підлітки.

 

Після вступного слова пароха розпочалося Євхаристійне богослуження, під час якого прозвучали читання другої неділі Великого Посту. Перше з них розповідає про вірність Авраама, готового пожертвувати Богові свого сина, у другому прозвучав заклик святого Павла з послання до Римлян: «якщо з нами Бог, то хто проти нас», а уривок з Євангелії представляє подію Господнього Преображення.

 

«Папа не є останньою інстанцією: останньою інстанцією є Господь, тож погляньмо на Господа, щоб збагнути, щоб зрозуміти, на скільки це можливо, щось з послання цієї другої неділі Великого Посту», – заохотив Бенедикт XVI на початку проповіді.

 

Бачимо стародавнього патріарха Авраама перед обличчям найважчої для батька жертви, але він ні на хвилину не вагається. Однак, Бог не прагне крові людини, він випробовував серце Авраама, а «його слухняність стала джерелом безмірного благословення аж по цей день», – наголосив Папа. Святий Павло, у свою чергу, пригадує, що сам Бог здійснив жертву – дарував нам Свого Сина. А це безмірне милосердя є джерелом глибокого довір’я. «Ми – в Божому серці, і це є нашим великим довір’ям. Це породжує любов, і в любові ми прямуємо до Бога», – сказав Святіший Отець.

 

Євангеліє розповідає про те, що перед Своїми страстями Ісус показується учням у Своїй славі. Він бере трьох учнів, щоб «допомогти їм зрозуміти шлях, який веде до прослави, шлях світлої любові, яка перемагає темряву, проходить через цілковите дарування себе». «І Господь знову і знову повинен брати з Собою на гору також і нас, щоб ми, принаймні, почали розуміти, що цей шлях є необхіднім. Преображення, – пояснив Бенедикт XVI, – це дана наперед хвилина світла, яка допомагає також і нам дивитися на Ісусові страждання очима віри». Так, йдеться про таїнство страждання, але «благословенного страждання», тому що це – таємниця надзвичайної Божої любові.

 

Святіший Отець зауважив, кожен з нас, як апостоли, потребує вийти на гору Преображення, щоб отримати Боже світло. «І саме в особистій та спільнотній молитві ми зустрічаємо Господа, не як ідею чи етичну пропозицію, але – як Особу, Яка бажає будувати з нами стосунки, бажає бути приятелем, бажає оновити наше життя, вчиняючи його подібним до Свого». Папа також наголосив на тому, що така зустріч з Богом не є виключно особистою справою і про те, що Євангеліє потрібно звіщати та проповідувати усім. «Не чекаймо, – закликав він, – поки прийдуть інші, приносячи вам відмінні постання, що не ведуть до справжнього життя, самі будьте місіонерами Христа для ближніх там, де вони живуть, працюють, навчаються чи просто проводять вільний час».

 

«Дорогі брати й сестри, – сказав наприкінці Бенедикт XVI, – від Тавору, гори Преображення, великопосний шлях веде нас до Голготи, гори найбільшої жертви любові єдиного Первосвященика нового і вічного завіту. У цій жертві заключається найбільша сила для переміни людини й історії. Прийнявши на Себе всі наслідки зла та гріха, Ісус на третій день воскрес як переможець смерті та Лукавого. Чотиридесятниця приготовляє нас до особистої участі в цьому великому таїнстві віри».

 

Джерело: Радіо Ватикан