//

Комісар перепрошує за помилку в календарі

Комісар Європейського Союзу Джон Даллі вибачився перед єпископатами країн Європейського Союзу за те, що в опублікованому ним Навчальному Календарі не було християнських свят. У листі до Єпископальної Комісії Європейського Співтовариства (ЄКЄС), комісар запевнив, що вони з‘ясують причини цієї помилки.

 

 

Ще минулого року ЄКЄС звернулася до комісара Даллі з офіційним проханням пояснити, чому в Навчальному Календарі на 2010/2011 рік не має жодного християнського свята, навіть Різдва чи Великодня, натомість є різні індуїстські, мусульманські, єврейські та сикхські свята.

 

 

"У зв'язку з тим, що християни становлять близько 90 відсотків громадян Європейського Союзу, можна сподіватися, що християнські свята оминули не навмисне ", - сказала речник ЄКЄС австрійської католицької агенції «Кеспрес», Йоанна Tузель.

 

Вона запевнила, що в будь-якому випадку ЄКЄС готова брати участь у підготовці наступного випуску календаря, доповненого християнськими святами. "Міжрелігійний Навчальний Календар Європейського Союзу, що містить дати свят найважливіших релігійних спільнот Європи, є важливим внеском у зміцнення взаєморозуміння і співіснування на нашому континенті", - сказала Тузель.

 

 

За підготовку календаря відповідає мальтійський комісар ЄС з охорони здоров'я та захисту споживачів, Джон Даллі. Минулорічний Навчальний Календар був розповсюджений у всіх 27 союзних державах їхніми національними мовами. За офіційними даними Комісії, він був виданий тиражем в 3 275 500 примірників і розповсюдився у 21 тисячі шкіл.

 

За матеріалами ЕКАІ