//

Катедральний собор, як маяк світла для наступних поколінь. Кардинал Содано в Караганді

Папський посланець в Казахстані кардинал Анджело Содано, Декан Колегії Кардиналів, передав Карагандинській дієцезії щирі вітання та благословення Святішого Отця з нагоди посвячення нового катедрального собору. Урочисте посвячення храму на честь Матері Божої Фатімської відбулося у неділю, 9 вересня 2012 р., в останній день чотириденного візиту вислуженого Державного Секретаря Апостольської Столиці до цієї центральноазійської країни.

 

У своїй проповіді кардинал Содано звернув увагу на «час благодаті», який переживає дієцезія та вся країна «після довгого періоду великих страждань» під комуністичним пануванням СРСР. Нова катедра, – пояснив він, – «є упривілейованим місцем, де можемо віддавати прилюдний культ Богові та отримувати світло та сили для нашого шляху», пригадуючи також про видіння «драбини Якова», символу «молитовної драбини». «Кожен матеріальний храм, – додав проповідник, – пригадує нам про вищу дійсність», про «духовний храм, що складається з кожного віруючого в Христа». Папський легат призвав опіку Пречистої Діви Марії над християнською громадою Казахстану, закінчивши свою проповідь побажанням, щоб нова катедра простояла віками, стаючи «маяком світла» для майбутніх поколінь, «для всієї країни, але й також для Європи та Азії».

 

В інтерв’ю для Радіо Ватикану кардинал Содано пояснив значення Матері Божої Фатімської, на честь якої споруджено нову катедру у Караганді, для вірних Казахстану. «Католики цих земель, – сказав він, – які пережили прихід свободи, вдячні Марії, Матері Церкви, яка під час об’явлень у Фатімі пригадала про ці землі, що зазнали великих випробувань. Тому, католики збудували цей храм і посвятили його Їй. Це не лише катедра, але й Марійський санктуарій, який тут, у Центральній Азії, не лише в Казахстані, пригадуватиме про присутність Бога на цих землях, про присутність Його Матері Марії, Матері Милосердя, яка в небесах продовжує молитися за релігійну свободу в цих країнах».

 

Джерело: Радіо Ватикан