//

Кардинал Равазі: латинська мова не померла

Перед Папською академією латини, яку 10 листопада заснував Бенедикт ХVI, стоїть конкретне завдання – сприяти вивченню та поширенню латинської мови як у церковному середовищі, так і у більш широкому контексті, – вважає кардинал Джанфранко Равазі.

 

Глава Папської ради з культури, у рамках якої діє нова установа, пояснив, що метою її заснування не є повернення до минулого. "Ми хочемо не лише вивчати велику культурну, літературну, наукову, теологічну і філософську спадщину латинською мові, але і повернути латину до духовних семінарій, аби дати семінаристам можливість вивчати основні документи і деякі твори Отців Церкви в їх оригінальному змісті", – зазначив єрарх . Кардинал Равазі висловив побажання, щоб і у школах знову вивчалася латина, яка дозволяє краще зрозуміти сучасну культуру та сприяє "доброму мисленню",  повідомляє Радіо Ватикану.

 

"Західна культура, особливо середземноморська, була заснована на латинській мові", – нагадав глава ватиканської дикастерії та додав, що латинське коріння треба шукати також у сучасних юриспруденції та науці. Кардинал Равазі вважає, що сьогодні ми не можемо говорити про латинську мову, як про мертву. Вона застосовується у деяких сферах, але насамперед в якості офіційної та "святкової" мови Церкви. "Слід зазначити, що членами Папської академії є вихідці з усього світу, котрі говорять різними мовами", зазначив глава Папської ради з культури, підкреслюючи універсальний характер нової установи.