//

Іспанські єпископи: Світ потребує вірогідного свідчення християнських сімей

З нагоди свята Пресвятої Родини, яке Церква латинського обряду цього року святкуватиме 30 грудня, єпископи Іспанії звернулися до своїх вірних із посланням, в якому, зокрема, наголосили на тому, що сім’я має «життєво важливе значення» у процесі навчання віри.

 

У листі, який підписав єпископ Хуан Ред Пла, Президент єпископської Комісії у справах сім’ї та захисту життя, наголошується на тому, що «необхідно завжди знати і краще передавати віру майбутнім поколінням, а в особливий спосіб тепер, у Рік віри».

 

Пригадуючи, отже, що сім’я є «природнім місцем» де здійснюється передавання віри, єпископи Іспанії також вказують на «сучасне знецінення родини», що утруднює переживання досвіду християнського життя у багатьох контекстах. Таким чином звернення єпископів Іспанії до вірних, спрямоване в особливий спосіб до родин, говорить проте, що сім’я, як частинка суспільства, найбільше постраждала через ті суспільні зміни, які негативно впливають на розуміння віри.

 

Єпископи вказують на важливість Святих Тайн, оскільки саме вони живлять «віру Церкви», сприяючи формуванню особистості протягом різних етапів її розвитку. В цьому сенсі, читаємо у посланні, «сім’я є упривілейованим місцем де єднається віра, яку ми осмислюємо, та життя, яке ми досвідчуємо». Як супутниця в житті, віра, присутня у кожному етапі нашого існування, в тяжкі та радісні хвилини, допомагає бачити в них чуда, які довершив Бог. З цієї причини, – підкреслюють єпископи, – «сім’я має право та обов’язок виховувати та спрямовувати своїх дітей до покликання любові». В формуванні цього покликання беруть участь «батьки, брати і сестри, парафіяльна спільнота і християнські організації».

 

Отож, – завершують ієрархи, – «сучасний світ має невідкладну потребу вірогідного свідчення родин, які, просвічені вірою, були б здатними відкрити серця та уми багатьох до прагнення Бога, та стати закваскою світу».

 

Джерело: Радіо Ватикан