//

Греко-католицька спілка на Закарпатті популяризуватиме українську мову

В Ужгороді відбулося друге засідання ініціативної групи зі створення Закарпатської обласної греко-католицької спілки імені владики Івана Маргітича. Ініціатори вважають, що в Закарпатті назріла потреба створення світської організації, яка об’єднала б українську греко-католицьку громадськість області і продовжила духовно-патріотичну діяльність народного єпископа Івана Маргітича.

 

Як повідомили ZAXID.NET організатори, метою та завданням спілки, відповідно до проекту статуту, який обговорювався на засіданні, будуть:

 

– популяризація української мови, сприяння утвердженню її використання як під час Богослужінь, так і у всіх інших сферах діяльності Мукачівської греко-католицької єпархії;

 

– входження Мукачівської Греко-католицької єпархії у єдину Українську Греко-католицьку Церкву із перспективою перетворення її в Український Греко-католицький патріархат;

 

– наукова, освітня, просвітницька та виховна робота, пропагування та поширення духовності, християнських цінностей, моралі, національних традицій, здорового способу життя.

 

У спілці передбачатиметься як індивідуальне, так і колективне членство. Щодо першого, то ними на однакових засадах будуть як миряни, так і духовні отці, а колективними членами можуть стати організації, товариства, установи, колективи тощо.

 

На засіданні було розглянуто порядок та дату проведення обласної установчої конференції. Наразі планується її скликання 9 квітня поточного року в м. Ужгород.

 

Джерело: zaxid.net