//

Готується перша зустріч Президента з ВРЦіРО, але її дата залежить від кількох чинників

Про це в інтерв’ю газеті «День» заявив перший заступник міністра культури України Юрій Богуцький, оскільки після ліквідації Державного комітету України у справах національностей та релігій більшість його функцій передали Міністерству культури України.

 

На запитання про те, чому досі ігноруються неодноразові заклики Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій до Президента Віктора Януковича зустрітися з її представниками, Юрій Богуцький відповів, що «така зустріч готується, але поспіхом декілька справ робити не треба».

 

За словами Ю. Богуцького, спочатку необхідно завершити адміністративну реформу. «Здавалося б, ці питання не пов’язані, але від кінцевого результату реформи буде залежати, хто від імені держави співпрацюватиме з релігійними організаціями. Для того, щоб зустріч була результативною, нині опрацьовуються зауваження та пропозиції до нової редакції закону «Про свободу совісті та релігійні організації», до законопроекту «Про повернення майна культового призначення релігійним організаціям», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»», – сказав Ю. Богуцький.

 

Він нагадав, що нещодавно в Міністерстві культури під головуванням міністра культури Михайла Кулиняка відбулася зустріч із членами Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Основні питання, які обговорювалися на зустрічі — проблеми удосконалення нормативно-правової бази державно-церковних відносин, тобто йшлося про розробку нової редакції закону «Про свободу совісті та релігійні організації» та законопроекту «Про повернення майна культового призначення релігійним організаціям». Представники церков висловили побажання взяти участь у доопрацюванні цих законопроектів і підкреслили, що Україна має унікальну релігійну ситуацію, тому до внесення змін до чинного законодавства потрібно підходити дуже виважено. Метою цих змін, за словами Ю. Богуцького, має бути реальне покращання механізмів державно-церковних відносин, збереження тих чинних положень законодавства, що забезпечують міжконфесійне порозуміння та злагоду.

 

«Ми обговорили і питання подальшої співпраці ВРЦРО з Міністерством культури. За результатами зустрічі прийняли рішення про створення робочої групи у складі представників Церков та Міністерства культури, до неї ж планується залучити представників інших зацікавлених органів влади», – сказав Ю. Богуцький.

 

За його словами, потрібно також говорити про наступний етап — ведення міжцерковного діалогу.

 

«Ви знаєте, що в 2009 році відновився діалог між УПЦ МП і УАПЦ на рівні міжцерковної комісії. Також була створена робоча група щодо підготовки діалогу між УПЦ МП та УПЦ КП. Президент України не може водити за руку такі поважні й могутні організації, як Церкви», – наголосив заступник міністра культури України.

 

Джерело: risu.org.ua