//

Глава УГКЦ − з Чикаго до Тирани

 

Вчора Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, завершив свій перший душпастирський візит до США, а сьогодні уже відбув до Албанії для участі у пленарному засіданні Ради Єпископських Конференцій Європи (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae (CCEE)), у роботі якої візьмуть участь голови та уповноважені представники 34 національних єпископських конференцій Європи.

 

 

Як ми повідомляли раніше, Блаженніший Святослав від 22 до 27 вересня перебував у США зі своїм першим архипастирським візитом до цієї країни. Блаженніший Святослав відвідував м. Чикаго, де брав участь у святкуваннях з нагоди 50-ліття заснування єпархії Святого Миколая Української Греко-Католицької Церкви.

 

 

У неділю, у третій день перебування у м. Чикаго, Глава УГКЦ відвідав парафію Святого Йосифа Обручника. Блаженнішого Святослава запросили, щоби поблагословити ґротту з мозаїчною іконою Гошівської Божої Матері, яку нещодавно було пошкоджено ураганом, − повідомили в канцелярії Чикагської єпархії.

 

 

Блаженнішого Святослава вітали парох церкви о. Микола Бурядник, духовенство і вірні парафії. Після посвячення ґротти Глава УГКЦ виголосив проповідь.

 

 

Головною подією цього дня та й усього візиту була подячна Архиєрейська Божественна Літургія у Катедральному соборі Святого Миколая. Перед її початком Блаженніший Святослав, Митрополит Стефан (Сорока), Архиєпископ Філадельфійський, Френсіс Кардинал Джордж, Архиєпископ Чикагської архидієцезії, Владика Ришард (Семінак), Правлячий єпископ єпархії св. Миколая, Владика Іван (Бура), Правлячий єпископ Пармської єпархії, та Владика Василь (Лостен), Єпископ-емерит Стемфордської єпархії, стояли біля будинку єпархіальної канцелярії. Поруч проходила урочиста процесія, яка включала в себе представників духовенства і вірних із 33-ох парафій єпархії св. Миколая, учнів та вчителів школи св. Миколая в м. Чикаго, представників українських молодіжних організацій «Пласт» і СУМ, багатьох священиків, які співслужили під час Літургії. Предстоятель УГКЦ разом із прислугою приєднався до святочної процесії під час входу до храму, де у притворі його зустріли хлібом і сіллю душпастирі та миряни парафії. У храмі зібралося понад 1800 вірних.

 

 

Кардинал Джордж під час вітального слова привітав єпархію із золотим ювілеєм, пригадавши основні моменти із єпархіальної історії та тісної співпраці з Чикагською аридієцезією. Також він згадав про свою зустріч у 2005 році в Україні із вдовою, жінкою священика, який був проголошений блаженним під час відвідин України блаженним Папою Іваном Павлом II у 2001 році.

 

 

Після цього Блаженніший Святослав у своїй проповіді подякував всім, хто приїхав, щоби взяти участь у святковій відправі з нагоди золотого ювілею єпархії, і тим самим засвідчити свою відданість єпархії св. Миколая. Його Блаженство особливо наголосив на тому, що єпархія є дуже важливою у єднанні вірних різних парафій, і а це сприяє розвитку духовного життя вірних і забезпечує збереженню віри, традиції і звичаїв Української Греко-Католицької Церкви. Особливо Глава УГКЦ привітав молоді подружжя з маленькими дітьми, які є майбутнім Церкви.

 

 

У понеділок рано Предстоятель УГКЦ відвідав ще одну парафію неподалік від м. Чикаго, а саме парафію Непорочного Зачаття в м. Палатайн, де після відправи Божественної Літургії поблагословив наріжний камінь майбутнього храму. Також відбулася зустріч з парохом церкви о. Михайлом Кузьмою та вірними парафії.

 

 

Після цього Глава УГКЦ провів зустрічі з українськими фінансовими та культурними установами м. Чикаго. Спочатку він відвідав Українсько-Американську кредитну спілку «Самопоміч», де його зустрічала Рада директорів цієї установи. Згодом відбулися зустрічі з членами дирекції фундації «Спадщина». Блаженніший Святослав також відвідав Український інститут модерного мистецтва, де він оглянув виставку відомих українських митців та зустрівся із проводом інституту.

 

 

На закінчення Блаженніший Святослав відвідав головний офіс Української католицької освітньої фундації, що приготувала прийняття на честь візиту Глави УГКЦ.

 

 

У вівторок, 27 вересня, в останній день візиту Блаженнішого Святослава до м. Чикаго, за Юліянським календарем відзначали величне свято Воздвиження Чесного Хреста. У цей день Глава УГКЦ разом із Владикою Ришардом (Семінаком) та Владикою Северином (Якимишиним), Єпископом-емеритом Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ (Канада), відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святих Володимира і Ольги.

 

 

У притворі храму його вітали парох церкви о. крилошанин Олег Кривокульський та провід парафіяльної ради. У своїй проповіді Глава УГКЦ зокрема зазначив, що останній візит ісповідника віри Патріарха Йосифа (Сліпого) до цієї парафії відбувся у 70-х роках минулого століття саме на свято Воздвиження Чесного Хреста. Саме на свято Воздвиження Чесного Хреста у 1917 році ісповідник віри Патріарх Йосиф прийняв ієрейські свячення.

 

 

У проповіді Блаженніший Святослав також привітав із 13-тою річницею ієрейських свячень пароха церкви о. Олега Кривокульського, подякував о. Ігорю Кошику за його допомогу під час візиту до м. Чикаго. Він також привітав о. архимандрита Івана Кротця та ректора катедри о. Богдана Налисника, які співслужили під час Служби Божої.

 

Цим завершився візит Блаженнішого Святослава до Чикаго і 28 вересня він повернувся в Україну.

 

Джерело: Департамент інформації УГКЦ