//

Фатіма: табори для неповносправних дітей та молоді

У португальському чудотворному Марійському місці Фатімі, що розташоване в центральній частині Португалії, і де 1917 року трьом пастушкам – Лусії, Жасінті та Франсіскові – об’явилась Пресвята Богородиця, тривають табори для дітей з фізичними та психічними неповносправностями, які прибувають разом із своїми батьками, а також для сімей, які перебувають у важких матеріальних ситуаціях. Кожен із таборів включає коло сотні дітей та молоді з різними ступенями неповносправності. Такі відпочинкові табори проводиться у Фатімі вже сьомий з черги рік. Неповносправними піклуються волонтери, пропонуючи батькам відпочити від щоденної турботи про своїх найближчих і мати вільний час на особисту молитву в санктуарії та інших місцях об’явлень Божої Матері.

 

Відпочинково-реабілітаційні заняття проводяться в духовному центрі імені блаженних Жасінти та Франсіска. Неповносправні поділені на дві групи – діти та молодь від 7 до 20 років, та молоді люди, починаючи від 21-го року життя. Програма включає заняття, пов’язані із життям віри та життям у спільноті, інтерактивні ігри та відвідини відпустових місць.


Дітьми та молоддю опікується коло сотні волонтерів різного віку, а загальною координацією займається Рух «Фатімського об’явлення».

 

Отець Карлос Кабесіньяс, ректор санктуарію Матері Божої Вервиці, наголосив, що ця ініціатива є знаком дійового співчуття з неповносправними особами та старанням полегшити їхні терпіння і обдарувати життєвою радістю. «Не можна жити у власному затишному й спокійному куточки, не звертаючи уваги на страждання ближніх. Бути християнином – означає відчувати терпіння наших ближніх, як свої власні» – підкреслив ректор Фатімського санктуарію.

 

За матеріалами Радіо Ватикан