//

Дякуймо Господу Богу за дар святих священиків

Христос Добрий Пастир – це одна з найгарніших ікон, якими від самих початків Церкви зображувано Господа Ісуса. На це звернув увагу Папа Бенедикт XVI під час повчання, виголошеного з нагоди щонедільної зустрічі з прочанами, які 15 травня 2011 р. зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, щоб разом із Вселенським Архиєреєм проказати Богородичну молитву «Царице Неба».

 

Коментуючи відповідний уривок з Євангелії від святого Івана, Святіший Отець зазначив, що стосунки між Христом Пастирем та Його стадом є такими тісними, «що ніхто не зможе ніколи викрасти овець з Його руки». Це завдяки єдності, яка випливає з узів любові та взаємопізнання, що гарантує вічне життя. В той же час, поведінку стада щодо Доброго Пастиря святий Євангелист представляє словами «слухати та слідувати». «Ці слова, – сказав Бенедикт XVI, – окреслюють основні характеристики тих, які живуть в наслідуванні Господа. Передовсім – слухання Його слова, з якого народжується та підтримується віра. Лише той, хто є уважним до Господнього голосу, здатний оцінити у своєму сумлінні справедливі рішення для того, щоб діяти по-Божому. Зі слухання, отже, випливає наслідування Ісуса: поведінка учня можлива лише після того, як вислухано та внутрішньо прийнято навчання Учителя, щоб ними щоденно жити».

 

У неділю Доброго Пастиря, а саме таку назву в латинському обряді має 4-та неділя Пасхи, за словами Папи, цілком спонтанно, приходить думка згадати на молитві перед Богом Пастирів Церкви та тих, хто готується ними стати. «Отож, – сказав Святіший Отець, – заохочую вас до особливої молитви за єпископів, в тому числі і за Єпископа Риму, за парохів, за всіх, на кому лежить відповідальність за провід Христового стада, щоб вони були вірними та мудрими у виконуванні свого служіння». З нагоди Всесвітнього Дня молитви за покликання Папа закликав особливо молитися за те, «щоб ніколи не забракло переконливих робітників у Господньому винограднику». Він пригадав, що шістдесят років тому Папа Пій ХІІ заснував спеціальну інституцію при тодішній Конгрегації в справах семінарій та університетів, а сьогодні – Конгрегації католицької освіти, завданням якої є координувати та підтримувати зусилля місцевих Церков, спрямовані на пробудження покликань. Саме цій темі присвячене й цьогорічне Послання Бенедикта XVI з нагоди Всесвітнього Дня молитви за покликання, у якому Святіший Отець пише, що покликання здійснюється тоді, коли виходимо зі своєї замкненої волі та ідеї самореалізації для того, щоб зануритися у Божу волю. «Також і в цьому часі, – сказав Папа, – у якому голос Господа Бога може бути заглушений багатьма іншими голосами, кожна церковна спільнота покликана поширювати та дбати про покликання до священства і богопосвяченого життя. У дійсності, люди завжди потребують Бога, навіть у нашому технологічному світі, і завжди існуватиме потреба в Пастирях, які звіщатимуть Його слово та уможливлюватимуть зустріч з Господом у Святих Тайнах.

 

Дорогі брати й сестри, – звернувся на завершення Бенедикт XVI, – зміцнені пасхальною радістю та вірою у Воскреслого, ввіряймо наші цілі та намірення Пречистій Діві Марії, Матері кожного покликання, щоб Вона своїм заступництвом пробуджувала та підтримувала численні і святі покликання для служіння Церкві та світові».

 

Проказавши разом з вірними великодню Богородичну молитву «Царице Неба» та вділивши своє Апостольське благословення, Святіший Отець звернувся із закликом щодо ситуації в Лівії та Сирії, а тоді пригадав про свідчення вірності покликанню, яке дали священики, нещодавно проголошені блаженними. Він сказав:

 

«Дорогі брати й сестри, беатифікація Папи Івана Павла ІІ мала, як знаєте, всесвітній розголос. Існують й інші зразкові свідки Христа, набагато менш відомі, яких Церква з радістю представляє вірним для почитання. Сьогодні у Вюрцбургу, в Німеччині, проголошений блаженним Ґеорґ Гефнер, дієцезальний священик, що загинув мученицькою смертю у концтаборі в Дахау, а у суботу, 7 травня, в дієцезії Поццуолі проголошений блаженним інший священик, Джустіно Марія Руссоліно, засновник Товариства Божественних Покликань. Дякуймо Господу Богу за те, що дбає, аби у Церкві не забракло святих священиків!»

 

Джерело: Радіо Ватикан