//

Довкола світу протягом 80-ти років. Конференція з нагоди 80-річчя Радіо Ватикану

Завтра, 12 лютого, Радіо Ватикан відзначатиме своє 80-річчя. З цієї нагоди, як ми вже інформували, у Ватикані відбудуться різні заходи. Вони були представлені під час конференції «Довкола світу протягом 80-ти років», що відбулась 10 лютого у Ватиканських Музеях, відкриваючи виставку, яка представляє 80-літню історію Ватиканського радіо.

 

На конференції виступили кардинал Джованні Лайоло, Губернатор держави-міста Ватикан, монсеньйор Пітер Браєн Уеллс, асесор Відділу Загальних Справ Державного Секретаріату Ватикану, та о. Федеріко Ломбарді, ТІ, Генеральний Директор Радіо Ватикану.

 

Кардинал Лайоло, коротко переглядаючи історичний шлях, розвиток та діяльність Радіо Папи, підкреслив важливість передач з Ватикану для слухачів Східної Європи, які зазнавали переслідувань задля своєї віри. А як свідчення цієї духовної підтримки окремо згадав про радіослухачів з України. Він сказав: «Скільки вдячності викликали в серцях далеких радіослухачів ці передачі ми змогли краще зрозуміти на початку 90-их років, після падіння «залізної завіси, коли редакції Радіо Ватикану заповнили листи цих слухачів або їхніх дітей. Рекорд встановив український відділ, який отримав за рік понад 40.000 листів, понад сотню кожного дня. Насамперед ішлось про трансляції недільної Божественної Літургії українською мовою у греко-католицькому обряді, яка протягом десятиріч приносила духовне утішення вірним, позбавленим власних пастирів, які були ув’язнені або вбиті».

 

Монсеньйор Уеллс говорив про роль Радіо Ватикану в сучасному світі та про застосування нових технологій, а о. Федеріко Ломбарді, ТІ, зупинився на місії Радіо Папи, що поширює голос і вчення Святішого Отця і католицької Церкви, звіщаючи Євангеліє в усі закутини землі та у своїй багатокультурності і багатомовності є на служінні місії Вселенського Архиєрея. Він також детально розповів про заходи, які будуть проводитись з нагоди 80-річного ювілею Ватиканського Радіо.

Джерело: Радіо Ватикан