//

Дослідження: віруючі краще захищені від депресії, ніж атеїсти

Дослідження показало, що діти батьків-атеїстів більш схильні до депресії, ніж діти християн; віруючі люди, які проживають у релігійних країнах, відчувають себе щасливішими.

 

10-річне дослідження 60 матерів з депресією і без неї і 151 дитини показало, що діти, які виховувалися у віруючих матерів, краще захищені від депресії.

 

Діти батьків-протестантів чи католиків на 76% менше, ніж діти нерелігійних батьків, були схильні до глибокої депресії, повідомляє Американський журнал психіатрії (The American Journal of Psychiatry).

 

Хоча відвідування служб і деномінація не вплинули на результати, теми в питаннях відобразили, що релігія чи духовність для них дуже важлива.

 

«Люди, які не належать до релігійних громад, мають більший ризик депресивних симптомів або розладів, а особиста релігійна діяльність і переконання не пов'язані з ризиком депресії».

 

Стаття, тим не менш, застерігає проти висновків, заснованих на таких дослідженнях, щоб ця статистика не була використана одними людьми з метою тиску на інших. Там сказано, що краще використання такої інформації - для практикуючих лікарів, які роблять психіатричний аналіз пацієнтів, беручи до уваги наявність або відсутність релігійних чи духовних переконань пацієнтів.

 

Інше дослідження, в якому брали участь 299 000 людей з 11 європейських країн, також показало, що релігійні люди в загальному щасливішими, ніж нерелігійні. Результати, проте, мають силу в основному в місцях, де є висока релігійна присутність. У більш світських спільнотах рівень щастя серед віруючих і невіруючих був майже однаковий.

 

Європейське дослідження проводилося університетом Гумбольдта в Берліні і було опубліковано 5 січня в журналі психологічної науки (Journal of Psychological Science).«Результати наводять на думку, що релігійність, хоча б потенційна, має переваги на основі культурних цінностей», - сказав автор дослідження Йохен Гебауер з університету Гумбольдта.

 

Питання, поставлене в дослідженні, було таким: чи дійсно релігійність збагачує віруючих. 
Висновки, які були отримані, показали, що релігійні люди є дійсно психологічно здоровішими і мають більш високу самооцінку, ніж невіруючі.

 

Дослідження також зазначає, що через релігійне розмаїття в більшості європейських країн ці переваги, схоже, не будуть очевидними в майбутньому.

 

За матеріалами www.cnlnews.tv