//

Дії УГКЦ скеровані на осягнення єдності Церков Володимирового Хрещення. Коментар щодо доповіді Митрополита Володимира (Сабодана)

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, відповідаючи на лист від священноначалля Української Православної Церкви Київського Патріархату, ствердив, що УГКЦ визнає дійсність таїнства Хрещення, яке уділене в цій релігійній спільноті, оскільки навчання Католицької Церкви визначає: «Якщо Хрещення уділене в ім’я Пресвятої Трійці й при цьому використана природна вода, − воно є дійсним».

 

Про це в коментарі для Департаменту інформації УГКЦ сказав митрофорний протоієрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх церковних зв’язків в Україні.

 

Він зазначив, що, згідно із вченням Католицької Церкви, незалежно від того, хто здійснює таїнство Хрещення, − людина, яка сама є невіруюча, чи юдей, чи мусульманин, чи інша особа, котра належить до тієї чи іншої християнської конфесії, − воно є дійсним. Важливо тільки, щоб ця особа здійснювала його в ім’я Пресвятої Трійці з використанням природної води. «Щодо інших таїнств Предстоятель УГКЦ не висловлювався», − пояснив о. Петрів.

 

«Беручи за основу вищезгадане листування, нашу Церкву практично звинувачують в офіційному спілкуванні з УПЦ КП. Та, на жаль, Українська Греко-Католицька Церква не має офіційного спілкування ні з Українською Православною Церквою (Московського Патріархату), ані з Українською Православною Церквою Київського Патріархату. Усе спілкування відбувається на рівні Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та інших міжконфесійних об’єднань, які діють на засадах громадських організацій, чи у формі принагідного листування», − пояснив керівник Департаменту зовнішніх церковних зв’язків в Україні.

 

При цьому о. Олекса зазначив, що УГКЦ завжди, всюди й у всіх випадках поважає канони Православних Церков. «Нам прикро, що Православна Церква в Україні розділена. І всі наші дії скеровані на осягнення єдності всередині Православних Церков в Україні зокрема та Церков Володимирового Хрещення загалом. Ми прагнемо єдності, а не розділення, батьком якого є "той, хто розділяє", тобто диявол», − зазначив митрофорний протоієрей Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх церковних зв’язків в Україні.

 

Департамент інформації УГКЦ