//

Де відкидають Бога, приходять ідоли

На актуальність папського застереження щодо ідолопоклонства, висловленого під час вчорашньої загальної аудієнції звертає увагу в своєму коментарі на сторінках католицької газети "Avvenire" Джакомо Самек Лодовічі, викладач історії моральної доктрини Католицького Університету в Мілані.

 

Коментатор католицького видання зазначає, що і сьогодні також не бракує ідолів, таких як раса, комунізм, нацизм, природа, наука, політика, а також і задоволення, секс, наркотики, успіх, гроші і т.д. "Оскільки Богом не можна маніпулювати, а свої дари він уділяє як благодать, віруюча людина іноді шукає чогось, чим можна управляти власними силами і обманює саму себе, що може служити двом панам; там, де Абсолют Бога, віруюча людина повинна відповісти абсолютною, повною любов’ю, що охоплює все її життя, її сили, її серце", – сказав Папа під час аудієнції.

 

Натомість, говорячи про невіруючих, Бенедикт XVI нагадав, що "там, де Бог зникає, людина потрапляє у рабство ідолопоклонства, як показали це ... тоталітарні режими, і як це показують також різні форми нігілізму, який ставлять людину в залежність від ідолів та ідолопоклонства; поневолюють її". У цьому контексті Лодовічі вказує на залежність від наркотиків і сексу, пригадуючи слова видатного швейцарського протестантського богослова Карла Барта: "Коли небо звільняється від Бога, земля наповнюється ідолами".

 

У зв’язку з цим італійський богослов нагадує, що Честертон говорив, що драма сучасної людини не є невіра, а навпаки – віра у все. Варто звернути увагу, які величезні прибутки сьогодні отримують маги, провісники і т.д., до яких  звертаються не лише неосвічені люди, а й політики, фахівці чи визнані менеджери. "Сучасна людина нерідко вірить у щось надприродне, але часто нехтує Божим одкровенням", – говорить Лодовічі.


Він зазначає, що часто ми маємо справу також з крайнім егоїзмом і пошуком лише особистого задоволення. "Намагайтеся пізнати християнського Бога, так як це робить шукач скарбів, який не знає, чи вони справді існують. Не обмежуйтеся катехизацією, призначеною для дітей, чи часто карикатурними уявленнями про християнського Бога, які створюють засоби масової інформації", – заохочує на сторінках італійської католицького видання Джакомо Самек Лодовічі.

 

За матеріалами wiara.pl