//

Чеський кардинал вимагає від уряду компенсації за конфісковане у Церкви майно

Кардинал Домінік Дука з Праги вимагає від уряду Республіки Чехія прийняти остаточне рішення щодо пропозиції компенсувати Церкві майно, конфісковане комуністичним режимом.


Питання реституції церковного майна впродовж багатьох років обговорюється в Республіці Чехія. І хоча уряду вдалося погодити основні принципи процесу компенсації майна Церкві, однак цей процес затримався через технічні деталі відстежування власників майна, фінансове обтяження для бюджету уряду та протести зі сторони секуляристів, які вважають таке рішення підтримкою Церкви.


Нагадаємо, що прийнятий 14 липня в Палаті депутатів Чехії закон про повернення церковного майна не пройшов голосування в сенаті. Закон передбачав повернення чи грошову компенсацію за майно, яке Чехословаччина відібрала в Церкви. Це стосувалось як Католицької Церкви, так і інших Церков і вірувань. Йдеться про повернення землі вартістю близько 75 млрд. крон і фінансову компенсацію на суму 59 млрд. крон. Найбільшу суму, близько 47 млрд. крон, отримала б Католицька Церква. Виплата відшкодувань була б розділена на 30 років. Водночас через 17 років було би припинено виплати зарплат для представників духовенства.


Закон, який є результатом багаторічних перемовин з Церквами, був відкинений голосами лівих представників. Проект закону наразі повернено до Палати депутатів, котрій цього разу для прийняття закону буде необхідно зібрати 101 голос із 200 членів парламенту.


За матеріалами catholicculture.org