//

Брюссель: екуменічний тиск на ЄС в справі свободи віросповідання

Церкви  Старого Світу намагаються переконати Європейський Союз в необхідності захисту релігійної свободи. У Брюсселі з цього питання  відбулася зустріч представників  різних християнських конфесій, представлених в COMECE і KEK з делегацією влади ЄС.

 

Питання про порушення основних прав людини  були розглянуті в трьох напрямках. Перш за все, за межами Союзу. За пропозицією  європейських церков, Брюссель повинен розробити чіткі визначення та ефективні методи, які дозволять вимагати  поваги до основоположних прав людини в країнах, з якими Європа співпрацює або їм допомагає. Також особливої уваги  потребує ​​ ситуація в країнах, які прагнуть до членства в Європейському Союзі. Найбільшою з них є Туреччина. У цьому випадку Брюссель повинен провести детальне дослідження, наскільки там дотримуються  всіх стандартів ЄС.

 

В ході зустрічі в Брюсселі говорилося  також про ситуацію в країнах ЄС. Адже  і там іноді порушується свобода віросповідання. Це особливо видно з вкрай  індивідуалістичного тлумачення прав громадян, яке не враховує соціального та інституційного аспекту релігії. Церкви  Старого континенту домагаються, щоб релігійна свобода була під постійним контролем інститутів ЄС.

 

За матеріалами radiovaticana.org