//

Блаженніший Святослав вечеряв з потребуючими дітьми

18 січня 2012 року, у Навечіря Богоявлення, на щедрий вечір Блаженніший Святослав (Шевчук) розділив свят-вечірню трапезу із підопічними БФ «Карітас Київ», – повідомляє о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас Київ». Учасниками Святої вечері були близько 70 осіб, серед яких діти вулиці, діти із кризових та малозабезпечених сімей, діти інваліди та потребуючі діти.

 

Главу УГКЦ у Соціальному центрі БФ «Карітас Київ» адміністрація, працівники та підопічні зустріли хлібом і сіллю. Директор у своєму короткому привітальному слові висловив радість та подяку за те, що у такий величний день до потребуючих дітей завітав на свят-вечірню трапезу Отець і Глава Церкви Блаженніший Святослав. «Це показує нам, що для вас, як і для всієї УГКЦ, бідні та потребуючі люди і діти не є байдужими, але дорогими, бо ви, попри всю свою зайнятість, як господар і батько сьогодні є з нами. Це додає нам впевненості та запалу до праці», – сказав о. Роман Сиротич.

 

Після привітання відбулася робоча зустріч із директором, а згодом розпочалася Свята вечеря, яку своїм співом колядок та щедрівок звеличили бандуристи під керівництвом Мирослави Кардаш із храму св. Миколая Доброго на Подолі. Блаженніший Святослав колядував, щедрував разом з усіма, а навіть на здивування більшості, знав яких композиторів твори виконували бандуристи.

 

До уваги присутніх було представлено театралізоване дійство – вертеп, який приготували самі підопічні діти разом із своїми опікунами: координатором праці дитячих програм, психологом та соціальним працівником.

 

Трапезу розпочали із спільної молитви та привітального слова Глави УГКЦ, який у зрозумілий спосіб відкрив дітям значення Щедрого вечора та свята Богоявлення, побажавши миру у серцях, взаєморозуміння та поваги одне до одного, а, підсумовуючи, усім побажав: «Будьте щедрими, як і наш Господь. Саме ваші усмішки нехай будуть проявами оцієї щедрості, яка до вас повернеться та помножиться».

 

Згодом було розділення спільної просфори та споживання традиційних для українського свят-вечірнього столу дванадцяти страв – куті, пампушків, вареників і голубців, борщу і капусти, риби та інших смаколиків. Не переставали лунати колядки та щедрівки. Панувала тепла родинна атмосфера.

 

«Зворушливо було спостерігати за дітьми, багато з яких чи не вперше були на такій Святій вечері, а тим більше бачили таким близьким для себе Патріарха, який колядував, усміхався до них, говорив із ними – був простим і був із ними», – говорить о. Роман Сиротич.

 

На завершення усім дітям від Блаженнішого Святослава було роздано подарунки, книги та пакуночки із різдвяними презентами.

 

Із повними руками, зігрітими серцями, усміхненими обличчями та словами вдячності усі нехотячи розходились, покидаючи соціальний центр Карітасу, де впродовж кількох годин їм було добре, радісно та родинно.

 

«Від свого імені та імені всіх дітей хочу висловити щиру подяку Блаженнішому Святославу за присутність, благословення та добре слово, Владиці Богданові (Дзюраху) за сприяння та підтримку, всім людям доброї волі, які спричинилися, щоб ця свята і богоугодна вечеря відбулася. Завдяки цьому десятки дітей відчули свою потрібність та радість, побували у атмосфері родинного тепла», – сказав у коментарі для Департаменту інформації о. Роман. Він також запросив усіх охочих «до діл милосердя, які спільними зусиллями можемо втілювати у нашому суспільстві серед бідних, хворих та потребуючих» звернутися до нього за телефоном 097 194 59 11 і дізнатися, як і в який саме спосіб можна стати благодійником для потребуючих людей.

 

Департамент інформації УГКЦ