//

Блаженніший Святослав: «Центральною темою цьогорічного Синоду буде нова євангелізація в УГКЦ»

4 червня 2013 року Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) повідомив, що від 11 до 18 серпня 2013 року в Києві відбуватиметься чергова сесія Священного Синоду, на який прибудуть українські католицькі владики з усього світу.

 

«Центральною темою цьогорічного Синоду буде «Нова євангелізація в Українській Греко-Католицькій Церкві». Ми міркуватимемо над тим, як більш ефективно проповідувати Боже Слово в сучасній культурі. Адже поняття нової євангелізації включає в себе успішне душпастирство з сучасними методологіями в наших парафіях, необхідні засоби, як промовити до тих людей, які є охрещені, але неналежним чином практикують свою віру. Особливу увагу хочемо звернути на тих, які сьогодні ще не охрещені, але чекають, щоб Церква промовила до них Божим Словом і допомогла їм стати християнами. Це три аспекти, над якими роздумуватимуть члени Синоду», − зазначив Глава Церкви.

 

Крім того, важливим питанням, яке обговорюватимуть єпископи, буде питання місійності Церкви. «Бо, за словами Івана Павла ІІ, Церква, яка не є місійною, перестає бути Церквою. У сучасному світі кожен віруючий повинен ділитися своєю вірою: інакше він її втратить. І наші єпископи, які живуть у різних країнах, у різних мовних середовищах, у різних культурах ділитимуться своїм досвідом, як донести Боже Слово до сучасної людини», − сказав Предстоятель УГКЦ.

 

Синод, що буде проведений у Києві 11–18 серпня, тісно пов'язаний з двома іншими подіями, які відбудуться у столиці, – освяченням 17–18 серпня Патріаршого собору Воскресіння Христового та святкуванням 1025-річного ювілею Хрещення України-Русі.

 

Блаженніший Святослав закликав усю Українську Греко-Католицьку Церкву і всіх людей доброї волі до участі в обговоренні теми Синоду, внесення своїх пропозицій та молитви за успіх синодальної праці та благословення Духа Святого. Пропозиції надсилати на адресу Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ: synod@ugcc.org.ua до 15 липня 2013 року.

 

«Ми просимо молитися за успішне діяння нашого Синоду, за світлі гарні дні святкування 1025-річчя Хрещення та посвячення нашого Собору», − зазначив Глава Церкви.

 

Довідка. Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви є найвищим законодавчим, судовим і керівним органом Церкви. Синод збирається раз на рік у місці, визначеному на попередній сесії. Сьогодні кількість єпископів у Церкві становить 46 осіб, включно з емеритами, яких запрошують на засідання Синоду.

 

Департамент інформації УГКЦ