//

Блаженніший Любомир на першому престольному святі у Київській семінарії запросив семінаристів поглянути на трьох святителів очима своєї душі

Можна осягнути висот, можна бути, як великі Учителі і Святителі Церкви при Божій помочі і дуже солідній, витривалій праці над собою. Про це на першому храмовому святі у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії УГКЦ сказав Блаженніший Любомир.

 

 

Урочисту Літургію у Княжичах за участі засновника семінарії Блаженнішого Любомира у співслужінні з Преосвященними Владиками Василем (Івасюком), Екзархом Одесько-Кримським, Йосафатом (Говерою), Екзархом Луцьким, Богданом (Дзюрахом), Куріальним єпископом, Секретарем Синоду Єпископів УГКЦ, та отцями-викладачами семінарії відслужив Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ. В урочистій Літургії та чині освячення запрестольної ікони святих великих архиєреїв Василія Великого, Григорія Богослова і Йоана Золотоустого також взяли участь батьки семінаристів, жертводавці першого між’єпархіального навчального закладу на східних теренах, преподобні сестри, очільники і мешканці Княжич та гості святкування з усієї України.

 

 

Звертаючись до перших київських семінаристів, Блаженніший Любомир спершу порадив їм уважніше приглянутися до своїх Первовзорів: «Коли отак гарно приглянемося цій іконі, що ми бачимо? Бачимо три постаті, бачимо дуже серйозних, натхненних мужів. Відчуваємо, як ось так із тієї ікони на нас сходить якась така особлива благодать, святість», – сказав Блаженніший Любомир і зауважив, що постаті старших, достойних мужів, вималювані згідно зі старинною традицією, з віри тих, хто першими малювали їхні ікони, або ще далі – тих, які мали нагоду особисто бачити, чути, відчувати кроки Святителів Церкви.

 

 

Продовжуючи своє слово, засновник семінарії запросив семінаристів заплющити очі і детально уявити собі весь життєвий шлях трьох святителів. «Кожен з них має свою історію. Одне, що для них всіх є однаковим, я б сказав, – що виростали вони в добрих християнських домах, вчили їх молитви змалку, вчили їх доброї християнської поведінки, і з часом вони стали священиками, проповідували, служили, навчали, терпіли», – сказав Блаженніший Любомир, відзначивши, що просив закрити очі на хвилину, аби «усвідомити собі, що це такі були люди, як і ми є».

 

 

Далі Блаженніший Любомир також заплющив очі, аби поглянути на питомців очима своєї душі: «Я дуже свідомий, як дивлюся очима душі, що з них, з тих тринадцяти, що я бачу очима своєї душі, що вони будуть вчитися, якщо будуть працювати над собою, якщо будуть вчитися, якщо будуть молитися, якщо будуть старатися рости, під кожним поглядом розвивати ці таланти, які Господь Бог їм дав», – зауважив духовний лідер греко-католиків.

 

 

«Наш ріст духовний, наше осягнення цілі життя, здійснення нашого покликання – це не є щось, що діється само від себе, це не є щось, що немовби саме до нас приходить. Це є щось, що є результатом молитви і праці, науки», – наголосив Блаженніший Любомир.

 

 

Своєю чергою Владика Йосиф (Мілян) привітав із престольним празником засновника семінарії Блаженнішого Любомира, наставників семінарії, а також батьків, які довірили Церкві і Богові своїх синів. «Вітаю семінаристів, що через їхню віру і завзяття спробують тут осягнути те, що Церква подає через певні програми, щоби бути душпастирями. Щоби не тільки знати, а щоб утвердитися у вірі і статися ближчим до Бога», – підкреслив Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

 

 

«Семінарійна спільнота робить свої перші кроки, і ми сьогодні вдячні, що маємо стільки Владик на нашому першому святі нашого престольного празника, – зазначив у своєму слові ректор семінарії о. Петро Жук. – Це є ознака того, що ці перші кроки є під пильним оком наших єпископів. Це є ознака того, що які би труднощі не були, як би важко не було щось нове творити чи робити кроки, ми завжди маємо кріпку і добру Божу руку, яка виявляється через опіку, підтримку, розраду наших єпископів», – сказав він.

 

 

Отець Петро висловив подяку присутнім на святі, а також усім, хто включився у процес творення семінарії. «Те, що ми сьогодні вкладаємо у формування майбутніх священників, є ознакою того, що наша Церква, наш народ не стануть духовно бідними», – сказав ректор наймолодшого навчального закладу УГКЦ.

 

 

Нагадаємо, що Київська Трьохсвятительська духовна семінарія УГКЦ заснована згідно з Декретом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Блаженнішого Любомира від 3 червня 2010 року. Новий навчальний заклад Церкви знаходиться у Києві-Княжичах. Рішення про створення між’єпархіального навчального закладу УГКЦ для східних теренів України у Києві було ухвалено 27 травня 2010 року за результатами спільного засідання Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира з ієрархами Донецько-Харківського, Одесько-Кримського та Луцького екзархатів Української Греко-Католицької Церкви.

 

 

 

Департамент інформації УГКЦ