//

Бенедикт ХVІ відвідує «Фоссе Ардеатіне» – Меморіал жертвам масової розправи у Римі над членами руху Опору 1944 року

«Фоссе Ардеатіне» – це давні кар’єри по вулиці Ардеатіна на околиці Риму, з яких за часів римської імперії видобувався туф, що використовувався для будівництва. 24 березня 1944 року вони були вибрані нацистами з метою масової розправи над членами італійського руху Опору. Після розстрілу 335 жертв, вхід був завалений вибухами динаміту, щоб унеможливити місце їхнього знаходження. Після ІІ світової війни тут споруджено Меморіал жертвам цієї розправи.

 

Вранці 27 березня 2011р., на запрошення національної Асоціації родин італійців, які загинули за визволення батьківщини, Папа Бенедикт ХVІ здійснив коротке паломництво до цього Меморіалу, щоб пом’янути та помолитись за жертви.

 

У березні 1944 року в Римі італійські партизани здійснили замах, внаслідок якого загинули 33 німецькі військові. У відповідь нацисти розстріляли 335 людей, серед яких був католицький священик П’єтро Паппаґалло, десятки членів різних організацій, що належали до італійського Опору, інші ув’язнені, 76 євреїв та випадкові жертви облави, проведеної на вулицях Риму.

 

Бенедикт ХVІ поклав квіти перед меморіальною дошкою, зупинився перед місцем поховання трьох жертв – римського священика П’єтро Паппаґалло, полковника Джузеппе Кордеро Ланца де Монтеземоло, одного з керівників Опору та батька тепер понад вісімдесятирічного кардинала Андреа Кордеро Ланца де Монтеземоло, який супроводив Папу, та єврея Альберто Фунаро.

 

Глава рабинів римської єврейської громади Ріккардо Ді Сеньї проказав 129 псалом, а Святіший Отець псалом 23 та окрему молитву. На площі перед Меморіалом Святіший Отець звернувся з коротким словом до зібраних, згадуючи жертви нацизму та наголошуючи, що насилля однієї людини над іншою є глибокою образою Господа Бога.

 

Меморіал "Фоссе Ардеатіне" відвідували 2 попередники Папи Венедикта ХVІ: 1965 року Святіший Отець Павло VІ, а 1982 – Іван Павло ІІ.

 

Джерело: Радіо Ватикан