//

«Євхаристія – реальна присутність воскреслого Христа в житті кожного християнина», - с. Христофора Буштин

«Людина покликана до особистої посвяти Богові через єднання з усіма вірними через святе Причастя. Нехай досвід єднання із Христом через Причастя стане для вас бажанням ділитися і поширювати такий зв’язок з Ісусом із іншими, щоб кожен відчував потребу в такому спілкуванні з Ним. Євхаристія – реальна присутність воскреслого Христа в житті кожного християнина», - на цьому наголосила с. Христофора Буштин, голова Комісії УГКЦ у справах шкільництва, 21 квітня 2012 року під час конференції для молоді «Євхаристія – основа християнського життя», що відбулася у Самборі в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка (ДДПУ).

 

Захід розпочався спільною молитвою учасників та доповідачів конференції на Святій Літургії Світлої суботи в храмі Покрови Пресвятої Богородиці м. Самбір, який минулого року освятив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Така конференція відбулася з ініціативи молодіжного братства Покрови Пресвятої Богородиці, керівництва Катехитичної школи імені Митрополита Андрея Шептицького, молодіжної спільноти «Ноїв Ковчег» у співпраці із соціально-гуманітарним факультетом ДДПУ. Про Пресвяту Євхаристію та її значення для духовного життя і життя Церкви присутнім молодим людям доповідали: о. Василь Нестер, голова Комісії у справах родини Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ; о. Олег Кекош, голова Комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ; о. Ігор Стецьків, голова Самбірського деканального катехитичного осередку; Любов Войтко, голова Комісії у справах шкільництва Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ; о. Микола Витівський, голова Катехитичної комісії Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ; о. Тарас Рисей, капелан лікарні, сотрудник парафії Різдва Пресвятої Богородиці; Андрій Квінлін, викладач літургіки в Дрогобицькій духовній семінарії; Наталія Сюсько, вчитель християнської етики, катехит; Андрій Козіборда, працівник Катехитично-педагогічного інститут УКУ.

 

Зокрема, о. Олег Кекош, звертаючись до молоді, сказав про те, що Пресвята Євхаристія «відкриває нам очі до Богорозуміння». Отець Василь Нестер у рамках своєї доповіді про Євхаристію в житті родини пояснив те, що це Таїнство є прикладом любові в родині. «Євхаристія необхідна для християнина, щоб визволяти його від гріха. Вона творить і об’єднує всіх у Церкві»,- сказав о. Ігор Стецьків, розповідаючи про необхідність Причастя в житті християнина. «У Євхаристії своєї вершини досягає Боже діло відносно людини. За допомогою Євхаристії ми на землі беремо участь у небесній Літургії», - додав  о. Микола Витівський. Прозвучало також багато думок від інших доповідачів щодо ролі Євхаристії в скріпленні патріаршого устрою Київської Церкви в сопричасті з Римом, про зустріч воскреслого Христа в Літургії, про Євхаристію в подружньому житті.

 

Наприкінці конференції лідери та голови молодіжних спільнот Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ представляли свою діяльність та дискутували на визначену тему конференції. Організатори конференції стверджують, що через такий захід вони хотіли спонукати молодь єпархії їх до роздумів над значенням і місцем Євхаристії в християнському житті.

 

Департамент інформації УГКЦ