//

«Свічадо» видало першу книгу для дітей про Голодомор

У видавництві “Свічадо” за підтримки Львівської міської ради побачила світ книжка “Зернятко надії” – перша збірка художніх творів для дітей про Голодомор. Про це ZAXID.NET повідомила PR-менеджер видавництва "Свічадо" Надія Сьомко.

 

У видавництві зазначають: «Наближаються чергові роковини Голодомору 1932-33 рр., що забрав мільйони невинних жертв в Україні.

 

Тема Голодомору є дуже складною, особливо для дітей. Вона тяжка і болюча, але водночас є дуже важливою у  формуванні історичної пам'яті.

 

Дорослі дізнаються про трагедію Голодомору з газет, телебачення, книжок, з розповідей іще живих свідків. Але для наших дітей бракує відповідних художніх творів, на основі якого можна розповісти їм про цю жахливу добу нашої історії.

 

Оскільки дитяча психіка особливо вразлива, важливо так висвітлювати трагічні події, аби маленькі читачі без агресивних сцен і натуралістичних подробиць могли відкривати для себе непрості сторінки нашої історії.

 

Саме таке завдання ставили перед собою ініціатори проекту "Зернятко надії: дітям по Голодомор" – Спілка української Молоді та журнал “Крилаті”. Цей проект підтримали письменники з усієї України та діаспори. На основі надісланих на конкурс матеріалів за допомогою педагогів і психологів-консультантів був сформований однойменний збірник художніх творів для дітей (упорядник Людмила Юрченко).

 

“Зернятко надії”  – спроба допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи, не травмуючи її психіки страшними подробицями та недосяжними для дитячого розуміння поняттями.

 

У книжці зібрано твори – прозові та поетичні – які допоможуть дитині дізнатися про Голодомор 1932-33 років та зрозуміти, які страшні часи спіткали наш народ.  Водночас, видання має на меті дати дитині надію на майбутнє, застерегти, допомогти усвідомити свою причетність до сильної нації, яка вижила попри тяжкі випробування минувшини.

 

Автори спробували підшукати зрозумілі для дітей образи, відповідні слова і жанри для різного віку.

 

Перший розділ книги базується на принципах казкотерапії, що вводить маленького читача у країну звичних для нього казкових героїв, зокрема: білочок, зайчиків, їжачків тощо. Діти прагнуть скористатися позитивним досвідом персонажів і віднайти свої власні життєві стратегії. Ототожнюючи себе з головним героєм, що знаходить вихід із складних ситуацій, демонструє любов до ближнього, допомагає потребуючим, проявляє милосердя, дитина засвоює певні моральні цінності та норми поведінки.

 

Сучасним дітям при теперішньому продуктовому розмаїтті важко до кінця зрозуміти значення слів «голод»,  «голодомор». Оповідання та нариси, що увійшли до другого розділу, через  емоційний компонент усвідомлення дійсності допоможуть дитині у цьому.

 

Провівши юного читача через суб’єктивне переживання страшної історичної дійсності, упорядники прагнуть вивести його на позивний досвід і позитивну життєву стратегію.

 

Твори, вміщені в добірці, розраховані на дітей різного віку – від дитячого садочку до середньої школи. Книжка стане у нагоді батькам для родинного читання і педагогам для «уроків пам’яті». Це видання схвалило Міністерство освіти України, надавши йому  гриф „Рекомендовано Міністерством освіти і науки України”.


Джерело: ZAXID.NET