//

«Щоб молодь відповіла на Божий заклик, з нею потрібно просто бути…» - Владика Йосиф Мілян

«Гадаю, що молодіжний апостолят УГКЦ зародився ще в 1930-х роках, тоді коли на Сході України лютував голод і українська національна ідея розвивалася поза Церквою та Богом. Тоді ж з ініціативи Митрополита Андрея Шептицького у 1933 році відбувся з’їзд організації "Українська молодь - Христові" (УМХ) у Львові. Потім була ціла низка таких з’їздів, зустрічей юнацтва; така праця Церкви дала свої наслідки, адже покоління, яке виховав Митрополит Андрей було міцним фундаментом під час страшних буревіїв у війну та післявоєнний період, який супроводжувався знищенням УГКЦ, розвалом національної ідеї комуністичною системою», - про це сказав Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архиєпархії, в коментарі для Департаменту інформації УГКЦ 12 грудня 2012 року, під час святкування 15-річчя створення Молодіжної комісії УГКЦ.

 

За словами єпископа, після з’їзду молоді 1933 року постала думка, що молодими людьми не можна займатися час від часу, а необхідно розробити цілу систему праці. «Розпочинаючи діяльність Молодіжної комісії, ми не мали вказівок, як працювати із молоддю, але усвідомлювали, що забагато роботи із юнацтвом не буває. Потрібно бути креативним, щоб самому ставити відповідну мету і йти до неї. Гадаю, все, що ми робили, було цікавим. Ми почали формувати християнських молодіжних лідерів, організовувати прощі і впровадили в програму діяльності комісії опіку над студентами», - пригадав він.

 

Наостанок Владика Йосиф сказав, що духовним провідникам молоді потрібно бути відкритими і не шкодувати власного часу для неї: «Сучасна молодь переважно сформована на катехизації і її не потрібно навертати, а з нею потрібно просто бути і йти з нею по житті. Цього достатньо, щоб молоді люди відповіли на Божий заклик».

 

Департамент інформації УГКЦ