//

«Різдвяна просфора» з Главою УГКЦ

19 січня у Києві відбулася щорічна «Різдвяна просфора» з Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ. На коляду прибули дипломати, культурні діячі, політики, прості вірні, численне духовенство, серед якого Архиєпикоп Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, Владика Богдан Дзюрах та Владика Йосиф Мілян.

 

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) після того, як хор Патріаршого собору заспівав «Бог Предвічний!», привітав усіх присутніх на щорічні Різдвяній просфорі.

 

«"Різдвяна просфора" – дуже цікава подія. Ми, святкуючи Різдво, в кожному місці, де те святкування відбувається, переживаємо маленький Вифлеєм – там, де народжується Христос. "Вифлеєм" означає "місто хліба". І коли ми хочемо поділитися різдвяною радістю, ми ділимося благословенним різдвяним хлібом і тим самим ділимося різдвяною радістю з усіма, до кого Господь Бог нас посилає. Тому сьогодні, ділячись з вами цією різдвяною просфорою, хочемо поділитися різдвяною радістю», – сказав Глава УГКЦ до своїх гостей.

 

Після цього численним гостям роздали частину просфори з медом.

 

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир Гузар не зміг бути присутнім на святі, проте не обділив своєю увагою гостей. Блаженніший Любомир записав відеопривітання до тих, хто прийде на подячну коляду.

 

Блаженніший Любомир з екрана нагадав гостям про будівництво Патріаршого собору, а також подякував усім тим, хто в будь-який спосіб підтримує будову цього духовного центру УГКЦ у Києві, як символу для українських греко-католиків у всьому світі.

 

«Мені дуже прикро, – сказав Архиєпископ, – що немає змоги бути з вами в цей вечір, але це не цілком від мене залежить. Навіть якщо я не є з вами, я духом з вами, тішуся з вами, співаю з вами і сердечно бажаю вам, щоб Бог винагородив вашу жертовність, зичливість, вашу великодушність до нашої Церкви – до спільного нашого добра».

 

Просфора відбувається вже кілька років поспіль і за ці роки з’явилися постійні її гості, які вже не мислять Різдвяних свят без неї. Ось бачимо пана Івана Васюника, який намагається щороку прийти й розділити різдвяну радість з Главою Церкви.

 

«Колись я себе запитував, – розповідає Департаменту інформації УГКЦ пан Іван, – що означає для мене бути греко-католиком, що означає бути ним у Києві і що означає бути практикуючим греко-католиком. Бути практикуючим греко-католиком - означає не тільки щонеділі ходити з родиною до церкви, але водночас бути учасником розвитку Церкви, бути учасником цієї великої суспільної дії, яку Церква розвиває в усій Україні, в усьому світі».

 

Експерт з релігійних питань Віктор Єленський теж відвідує Просфору багато разів.

 

«Уперше я потрапив на "Різдвяну просфору", коли Главою Церкви був Блаженніший Любомир. І вже тоді зрозумів, що така подія – це абсолютно нова якість церковно-суспільного життя. Збирається ієрархія Церкви, політики, культурні діячі, миряни… І вони між собою спілкуються на одному майданчику. Бо одна з проблем нашого суспільства – поділ людей…» – вважає Віктор Єленський.

 

Предстоятель Церкви Блаженніший Святослав своєю увагою не обділив нікого, він підійшов до кожного гостя з символічним келихом вина, щоб безпосередньо привітати і висловити свою повагу.

 

Для гостей колядували та ставили театралізовані дійства кілька колективів, які прибули з різних кутків України: хор Патріаршого собору, хор з села Клирос, що на Івано-Франківщині, хор із Хмельницького, молодіжний духовний театр імені Блаженного Йосафата Коциловського з Львівщини. Завершився вечір виступом фольклорного ансамблю «Божичі».

 

Також присутніх своїми піснями обдаровували діти – переможці конкурсу до дня Святого Миколая. І саме на Просфорі отримали свої нагороди та благословення від Блаженнішого Святослава.

 

Фоторепортаж

 

Департамент інформації УГКЦ