//

«Разом з мігрантами» (Octava Dies)

Минулого тижня Апостольська Столиця стала членом Міжнародної Організації з міграції. Цій темі присвятив свою щотижневу редакторську рубрику «Octava Dies» о. Федеріко Ломбарді, ТІ, Директор Ватиканських Радіо, телецентру та прес-центру.

 

«Згідно з передбаченнями, – зазначає він, – у цьому столітті понад 200 мільйонів людей приєднаються до теперішньої кількості мігрантів у світі. Економічна криза не зменшує проблем міграцій, але під різним кутом зору їх загострює. Таким чином, не припиняються і далі триватимуть потоки людей, які залишають свої країни з приводу бідності, природних катастроф чи утисків, навіть з загрозою для життя долаючи Середземне чи Червоне моря, Синайську чи Арізонську пустелі. Як захистити їх, як прийняти, як дати їм нагоду для безпечного та гідного життя, щоб на них не дивились, як на загрозу, але як на авангард і будівничих мостів в горнилі глобалізованого людства?

 

Апостольська Столиця є дуже активною на цьому фронті. Вже Папа Пій ХІІ забажав мати в Римській Курії спеціальну Раду для цих проблем, яка пізніше була розширена Павлом VI. Тепер Апостольська Столиця подала заявку та стала не просто спостерігачем, але повноправним членом Міжнародної організації з міграції з осідком у Женеві, власне для того, щоб посилити свої зусилля та солідарну участь із співтовариством націй. Апостольська Столиця стає голосом захисту прав, на основі глибокого переконання у гідності кожної людської особи, але також стає речником дієвого досвіду численних католицьких організацій, які по-справжньому трудяться у цій сфері на кожному континенті, надаючи змісту та вірогідності своїм словам і пропозиціям. Разом з мігрантами, разом з біженцями, ми повинні будувати спільне майбутнє, даючи їм можливість жити та зростати».

 

Джерело: Радіо Ватикан