//

«Хрещення князя Володимира єднає християн і є фундаментом громадського і державного життя», - Глава УГКЦ у Крилосі

«Крилос є особливим місцем для нас, адже тут ми маємо можливість торкнутися фундаментів Успенського собору князів галицьких. Для УГКЦ, як і для всіх українців, проща до с. Крилос є нагодою торкнутися коріння нашої духовної церковної спадщини. Для нас важливо є те, щоб коріння, яке ми тут маємо не було мертвим, а живим», - про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 29 липня 2012 року під час Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос, що на Івано-Франківщині відповідаючи на запитання журналістів.

 

Предстоятель Церкви звернув увагу на те, що УГКЦ вже другий рік поспіль готується до відзначення 1025-ліття Хрещення Русі-України, яке відбудеться у 2013 році. Тому в контексті проведення цієї Всеукраїнської прощі, як сказав Глава УГКЦ представникам мас-медіа, важливим є те, щоб всі українці - греко-католики і не тільки, відчули, що «Хрещення князя Володимира – це те, що єднає християн і є фундаментом громадського і державного життя». На думку Блаженнішого Святослава, важливо, щоб молодь могла цей фундамент віднайти.

 

«Митрополит Андрей (Шептицький) у 1930-х роках поблагословив Ярослава Пастернака, українського археолога, на працю щодо віднайдення фундаменту Успенського собору і дослідження історії Древнього Галича. Гадаю, що Владика Андрей зробив велику справу, а ми повинні взяти відповідальність за ту спадщину, яку сьогодні маємо», - сказав Першоієрарх УГКЦ. Крім того, спілкуючись із журналістами, Предстоятель УГКЦ, наголосив на тому, що під час прощі до с. Крилос, було зроблено акцент на дітей, які цьогоріч вперше приступили до Святих Таїнств, якими є Сповідь і Причастя. Іншою унікальною складовою цієї прощі, за словами Глави Церкви, є те, що Древній Галич навіть у новому адміністративному устрої УГКЦ, перебуваючи на території новоствореної Івано-Франківської митрополії УГКЦ, належить до юрисдикції Верховного Архиєпископа Києво-Галицького.

 

«Поєднуючи два древніх престоли - у Києві і Галичі, ми хотіли зберегти єдність і неподільність цієї древньої Церкви, яка народилася у водах Дніпра в Хрещенні Володимира. Тому важливим аспектом проведення цього паломництва було те, щоб діти могли перейняти той спадок і відчути себе у центрі уваги своєї Церкви, збагнувши велич і юність УГКЦ, яка сьогодні квітне в Україні», - завершив Блаженніший Святослав.

 

Наостанок, він запевнив усіх присутніх у тому, що у Галичі будуть присутні найкращі кадри УГКЦ, щоб «кожен, хто приїздитиме сюди, отримав кваліфіковану відповідь на своє запитання і служіння, бо тут є обличчя Церкви».

 

Департамент інформації УГКЦ