//

«Господь послав мені особливого помічника – Митрополита, який буде чувати над церковним життям прилеглих до Львівської митрополії УГКЦ єпархій», − Глава УГКЦ

«Ми радіємо сьогодні, що Господь послав нам такого вірного, віруючого та мудрого правителя, а мені особливого помічника – Митрополита, який буде чувати над церковним життям прилеглих до Львівської митрополії УГКЦ єпархій», − сказав Блаженніший Святослав (Шевчук) у проповіді під час Архиєрейської Літургії в Архикатедральному соборі Святого Юрія у Львові 29 листопада 2011 року. Урочисте Богослужіння відбулося з нагоди проголошення створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви.

 

За словами Блаженнішого Святослава, ця подія є особливо важливою, оскільки новостворена Львівська митрополія продовжує традицію спадкоємства і правонаступництво славного княжого собору Святого Юра. «Сьогодні, мабуть, особливо тішиться слуга Божий Митрополит Андрей (Шептицький), який спочиває у цьому храмі та який відчував необхідність плекання єдності Києво-Галицької Церкви. Сьогодні тішиться в особливий спосіб слуга Божий, Патріарх Йосиф (Сліпий), який теж спочиває в цьому храмі, і який так дбав, молився за відродження його стражденної Церкви на українських землях. Сьогодні особливо тішиться, мабуть, Патріарх Мирослав Іван (Любачівський), який двадцять років тому прибув до України і своєю працею та молитвою започаткував відновлення і розбудову структур Української Греко-Католицької Церкви в Україні», − зазначив Предстоятель УГКЦ.

 

«Задля того щоби нікому з нас не забракло вічного хліба життя, Господь сьогодні посилає нам свого служителя, котрий має великий обов'язок, згідно з яким Господь буде потім його судити», − додав Блаженніший Святослав (Шевчук).

 

Церемонію введення на престол Архиєпископа і Митрополита Львівського, яким став Владика Ігор (Возьняк), здійснив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Собор Святого Юра у Львові оголошено Архикатедральним собором Львівської митрополії УГКЦ. До митрополії входять Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. Участь у Літургії взяли всі владики УГКЦ, Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський адміністратор Мукачівський ГКЦ Владика Мілан (Шашік), представники римо-католицького єпископату, Митрополит Пряшівський, Глава Словацької ГКЦ Архиєпископ Ян (Баб’як), Екзарх для греко-католиків Греції Владика Димітріос (Салахас), Екзарх для вірних візантійського обряду в Сербії та Чорногорії Владика Юрій (Джуджар). На Богослужінні був присутній Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Дими́трій (Рудюк).

Департамент інформації УГКЦ
Фото з архіву УГКЦ