//

«Більше слів, більше тиші» (Octava Dies)

Роздумам над посланням Святішого Отця з нагоди Всесвітнього Дня суспільних комунікацій в контексті духовних вправ Римської Курії присвятив щотижневу редакторську рубрику «Octava Dies» о. Федеріко Ломбарді, ТІ, Директор Ватиканських Радіо, телецентру та прес-служби.

 

«Вірний вже багаторічній традиції, – зазначає речник Апостольської Столиці, – Папа Бенедикт XVI присвятив перший тиждень Чотиридесятниці духовній віднові, провівши її разом із значною кількістю своїх співробітників. Жодних зустрічей та промов, лише тиша та молитва. Звичайно, віруючий щодня намагається переживати періоди та моменти тиші й молитви, але ця, трохи довша великопосна перерва, говорить про необхідність чогось більшого і стає для нас сильнішим знаком та прикладом.

 

В нещодавно оприлюдненому посланні на Всесвітній День суспільних комунікацій на тему “Тиша і Слово” Папа дуже добре наголосив на тому, що тиша робить місце для слухання – слухання інших та слухання Бога, що є передумовою комунікації, гідної цього імені, з іншими та з Богом. А далі: “Там, де повідомлення та інформація є надмірною, – додав Бенедикт XVI, – тиша стає суттєвим елементом для того, щоб розрізняти, що є важливим, а що – некорисним чи додатковим”.

 

Небезпека того, що нагромадження повідомлень може стати до такої міри великим, що пануватиме над нами та зв’язуватиме нас, справді існує, й оскільки вона постійно зростає, то непросто буде її проконтролювати, гарячково ганяючись за безмежною кількістю інформації. Кориснішою буде здатність знайти час на справжню тишу, в якій можна почути також і глибші послання або окреслити їхню присутність серед інших повідомлень, щоб звідти розпочати “впорядкування свого життя”, серед потоку слів, який сьогодні є захоплюючим але, одночасно, і загрозливим виміром наших умов життя. Чому б, наприклад, не пригадати собі хоча б те, що Ісус Христос помер і воскрес за нас, що Він є світлом для нашої дороги?»

 

Джерело: Радіо Ватикан