//

Зміни у ватиканській Курії

Ще до початку літніх канікул Папа Бенедикт XVI призначить нового префекта Конгрегації науки віри, а також Бібліотекаря і Архіваріуса Святої Римської Церкви, – про це на сторінках порталу vaticaninsider стверджує добре поінформований італійський ватиканіст Андреа Торніеллі.


Пан Торніеллі вже вкотре висловлює думку, що все вказує на те, що наступником 76-річного американського кардинала Вільяма Левади на посаді перфекта найважливішої дикастерії буде німець, 64-річний єпископ Ратизбону Герхард Людвіг Мюллер. Він народився у 1947 році, від 1986 року викладав догматичне богослів’я в Університеті Людвіга Максиміліана в Мюнхені. Його багаторазово запрошували викладати в багатьох університетах світу. Серед його понад 400 наукових публікацій найбільш відомою є «Католицька догматика для вивчення і практики богослів’я» (Katholische Dogmatik. Für Studium und Praxis der Theologie). Він є видавцем усіх праць Йозефа Ратцінгера.


Єпископ Мюллер є членом Конгрегації науки віри, а в 1998-2002 входив до складу Міжнародної богословської комісії. 12 червня був призначений членом Конгрегації у справах католицької освіти та Папської Ради сприяння єдності християн. У 2005  році керував реформою душпастирських рад, що викликало критику протестуючого руху «Ми – Церква», однак отримало визнання Апостольської Столиці.


Ватиканіст Торніеллі зазначає, що цілком можливою є несподіванка, оскільки серед кандидатур на  посаду префекта Конгрегації науки віри є також один із французьких кардиналів і один із американських єпископів.
Ще одним особистим рішенням Папи, на яке очікують, є призначення нового Бібліотекаря і Архіваріуса Святої Римської Церкви. На думку пана Торніеллі, на цій посаді замінити кардинала Рафаелле Фаріна може колишній секретар Конгрегації у справах католицької освіти, французький домініканець Архиєпископ Жан-Луї Брюге. Слід додати, що кардинал Фаріна пішов на емеритуру ще 9 червня у віці 79 років.


Не втихають також чутки щодо призначення нового держсекретаря Ватикану. Як відомо, кардиналові Тарчізіо Бертоне 2 грудня виповнилося 78 років. Очевидно, що Святійший Отець не хотів би, щоб заміна на посаді його найближчого співпрацівника була пов’язана із скандалом навколо витоку конфіденційної інформації. Нещодавно він вкотре заявив про повну довіру до кардинала Бертоне. Однак ватиканіст Торніеллі цитує слова архиєпископа Парижу, кардинала Андре Вен-Труа, котрий в нещодавньому інтерв’ю для «Radio Notre Dame», говорячи про вік теперішнього держсекретаря, зазначив, що можна очікувати на заміну на цій посаді кардинала Бертоне.


За матеріалами wiara.pl