//

ЗМІ проти Папи

"Щодо Бенедикта XVI та його послання застосовуються безжальні атаки ЗМІ, подібно як це було на початку понтифікату Івана Павла II",  – вважає італійський ватиканіст Андреа Торніеллі. Він разом зі своїм колегою, Паоло Родарі, опублікував книгу "Атака на Ратцінгера".

 

 

В інтерв'ю KAI Торніеллі сказав, що приводом для написання книги було те, що Бенедикт XVI став об'єктом численних нападів.

 

 

"Нам здавалося, що через атаки на Папу, спричинених також маніпуляціями деяких засобів масової інформації, його послання не проникало добре до громадської думки, що Учительство Святішого Отця не передавалося католицькій спільноті. З огляду на це ми намагалися відтворити, найкраще як змогли, ті епізоди, що представляють як кризи впродовж перших шести років понтифікату Бенедикта XVI."

 

 

Торніеллі нагадав, що Іван Павло II на початку свого понтифікату також підлягав сильній критиці й атакам ЗМІ.

 

 

"Я думаю, що протиставлення, наприклад, Папи Бенедикта XVI Івану Павлу II – це чергова медійна вигадка. Не забуваймо, що кардинал Ратцінгер найдовше співпрацював з Іваном Павлом II як префект надзвичайно важливої дикастерії, а всі прийняті ним рішення, опубліковані документи, наприклад, що стосуються "теології визволення", чи декларація "Dominus Iesus" не були ідеєю Ратцінгера, а  обговорювалася і випрацьовувалися разом з Іваном Павлом II".

 

 

Італійський ватиканіст переконаний, що варто подбати про те, щоб прочитати та зрозуміти тексти Бенедикта XVI. На його думку, в них є захоплююча здатність Папи представляти наочні образи. Наприклад, коли у Кельні у серпні 2005 року він порівняв навернення до процесу ядерного реакції. Як сказав Торніеллі, коли  Бенедикт XVI виголошує промову чи пише, він здатний захопити, показати образи, що полегшують прийняття правд  віри.

 

 

За матеріалами wiara.pl