//

Зі спецвипуском газети «Наш собор» про відхід Блаженнішого Любомира від уряду Верховного Архиєпископа можна ознайомитися в електронній версії

В Українській Греко-Католицькій Церкві випустили спеціальний випуск газети «Наш собор». Видання присвятили темі зречення Блаженнішого Любомира уряду Верховного Архиєпископа УГКЦ.

 

Спеціальний випуск «Нашого собору» зараз доправляють до єпархій. У неділю видання можна буде придбати у кожній парафії УГКЦ України, а вже зараз із електронною версією газети можна ознайомитися тут.

 

«Не гаючи часу, наша команда взялася до роботи. Найперше ми звернулися до самого Блаженнішого Любомира і попросили все докладно розповісти, пояснити і поділитися планами на майбутнє», – пише у своєму блозі головний редактор газети Тетяна Шпайхер, розповідаючи про те, як готувався екстрений спецвипуск і які матеріали в ньому опубліковані.

 

За словами редактора «Нашого собору», у своєму інтерв’ю для спецвипуску Блаженніший зазначив, що йому не страшно залишати Церкву, бо в УГКЦ є випрацювана візія майбутнього Церкви, яку його наступник буде втілювати.

 

Прокоментувати подію згідно з чинним церковним законодавством видання попросило керівника правничого відділу Патріаршої курії о. д-ра Віталія Токаря. За його словами, виборчий Синод, на якому буде обраний новий Глава УГКЦ, відбудеться впродовж двох місяців.

 

Передачу влади з історичної перспективи «Нашому собору» представив відомий церковний історик Олег Турій. У своїй статті автор показує, що у ХХ столітті УГКЦ має унікальний досвід передачі церковної влади.

 

«Крок Блаженнішого Любомира є прецедентом в історії Київської Церкви. В цьому номері газети ви маєте унікальну нагоду побачити історичну тяглість влади, яку колись унаслідував Блаженніший Любомир і яку тепер передає своєму наступнику, – стверджує редактор видання. – Зі сторінок «Нашого собору» ви дізнаєтеся про усіх славних попередників Блаженнішого Любомира», – розповідає вона.

 

Для унаочнення матеріалу у газеті запропоноване графічне зображення сучасного стану УГКЦ (мапа), на якому подано не лише єпископів, а й монастирі, навчальні заклади, кількість вірних в Україні й світі.

 

Більше про десятилітню діяльність Глави Церкви можна дізнатися з попереднього номера газети «Наш собор», який присвячений ювілею патріаршого служіння Блаженнішого Любомира.

 

 

Департамент інформації УГКЦ